תאגיד עין נטפים-זכה בקול קורא להקמת מאגר הקולחין כאתר לנחיתת ציפורים

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
תאגיד עין נטפים תאגיד המים והביוב של אילת, -זכה בקול קורא ייחודי מטעם המשרד להגנת הסביבה: מאגר הקולחין כאתר לנחיתת ציפורים בדרכם לאפריקה וממנה ולתמיכה בהיקף של 100,000 ₪ מהמשרד להגנת הסביבה והחברה להגנת הטבע,
רונית זילברשטיין
01/01/2020 | 18:30

תאגיד עין נטפים-זכה בקול קורא ייחודי מטעם המשרד להגנת הסביבה: מאגר הקולחין כאתר לנחיתת ציפורים בדרכם לאפריקה וממנה

עין נטפים, תאגיד המים והביוב של אילת, זכה לתמיכה בהיקף של 100,000 ₪ מהמשרד להגנת הסביבה והחברה להגנת הטבע, לאחר שהגיש הצעתו “לשיפור המגוון הביולוגי במאגר הקולחין של העיר והתאמתו לקליטת קהל”.

עין נטפים, שבמסגרת פעילותו השוטפת עושה רבות לשמירה על הסביבה וערכי טבע, הגיש הצעה, אותה יזם מהנדס התאגיד- אינג’ אריק אשכנזי, בליווי נועם וייס- מנהל פארק הצפרות באילת, שתעזור לסביבה ולא רק תשמר אותה.
ההצעה מתמקדת בהטמעת שיקולי המגוון הביולוגי והרחבתו במתקן שייעודו הנדסי – מתקן לטיפול בשפכים.

לאור כך שהמתקן מהווה מקור משיכה ייחודי לציפורים, החליט התאגיד להתמודד עם אתגר לא פשוט שעיקרו מניעת פגיעה במגוון הקיים, הרחבתו ככל שניתן ובנוסף, התאמת האתר לקליטת קהל, על מנת שניתן יהיה ליהנות מיופי המקום וממגוון הציפורים הנוחתות באתר בדרכם לאפריקה וחזרה לאירופה.

ניהול התהליך יתבצע ע”י עין נטפים בליווי תמיכה מקצועית רחבה של נציגי המשרד להגנת הסביבה, החברה להגנת הטבע ורשות הטבע והגנים, ותוצריו, ככל שיעלו יפה, ייתכן ויהוו מודל למתקנים הנדסיים נוספים בארץ.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
נגישות