שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים – חה״כ איציק שמולי נפגש עם בכירי עיריית אילת

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, סגנו – סטס דנקין וצוות האגף לשירותים חברתיים בעירייה נפגשו עם שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים – חה״כ איציק שמולי ודנו עמו על האתגרים של העיר אילת בעת הקורונה,
רונית זילברשטיין
15/09/2020 | 16:40

שר הרווחה מביע תמיכה

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, סגנו – סטס דנקין וצוות האגף לשירותים חברתיים בעירייה נפגשו עם שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים – חה״כ איציק שמולי ודנו עמו על האתגרים של העיר אילת בעת הקורונה, הן בפן החברתי והן בפן הכלכלי תעסוקתי. השר הביע תמיכה בעיר אילת וציין, כי ימשיך ויסייע לעיר בהתמודדות עם האתגרים, כפי שעשה עד כה בכל תפקידיו הקודמים כחבר כנסת וכשר בממשלת ישראל.

בין הנושאים שעלו לדיון עם השר, הצורך בגיוון מקורות התעסוקה במיוחד אחרי משבר הקורונה שהוביל לאחוזי אבטלה גבוהים עם החלת הסגר על העיר אילת. בתוך כך הוצגה לשר תכנית לבניית תשתיות ארגוניות ופיזיות לטובת פיתוח והשבחת ההון האנושי באמצעות הכשרות מקצועיות ומתן תכניות מעטפת תעסוקתיות. במסגרת זו, מקימה העירייה בשיתוף משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים מרכז “הזדמנות” – מרכז תעסוקה עירוני כמענה לאוכלוסיות המתקשות להשתלב בעולם העבודה בדגש על תושבים שנותרו ללא תעסוקה בעקבות משבר הקורונה. המרכז יהווה תשתית לכל תכניות התעסוקה בעיר.

עוד עלה עניין הטיפול באזרחים ותיקים, במסגרת זו ציינה מנהל האגף לשירותים חברתיים בעירייה את הפעולות שמבצעת העירייה לטובת אזרחי העיר הוותיקים החל מביקורי בית דרך חלוקת מזון ועד לתכנית חברתית מובנית להפגת הבדידות. בעניין זה סוכם כי גם באילת תיושם תכנית “מגן זהב”, שמוביל המשרד לטיפול באוכלוסייה המבוגרת בתקופת הקורונה, הן במתן מענים לצרכים בסיסיים והן במענים להפגת הבדידות.

עוד כחלק מהרחבת המענים להתמודדות עם בדידות זקנים, הגישה העירייה בקשה למשרד לאפשר פתיחה של מועדוני מופת נוספים כולל מועדון מיועד לניצולי שואה. מועדוני מופת מספקים מענים לבדידות כוללים בילוי איכותי לשעות הפנאי, ארוחות משותפות ועוד. כיום פועלים שני מועדונים, האחד במתנ”ס יעלים והשני במתנ”ס בית רובין. עוד כחלק מטיפול בקשישי העיר, הוגשה למשרד בקשה לסייע בהקמת בית אבות לעצמאיים ולשלב בו נופשון. “הקמת בית אבות בעיר יאפשר לאוכלוסייה זו יציאה מהבית, אך לא ניתוק מהסביבה הטבעית והמוכרת” ציינה פרידה בן לולו – מנהלת האגף לשירותים חברתיים בעירייה. נושא נוסף שעלה הוא הרחבת מענים לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים. כאמור, הביע השר תמיכה בעיר אילת וציין כי משרדו יסייע ככל הניתן בכפוף למגבלות התקופה.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
נגישות