שרת התיירות בביקור באי התיירות אילת: ״המתווה הוא הצלחה גדולה״

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שרת התיירות – אורית פרקש הכהן, הגיעה היום (ה’) לביקור שני בעיר אילת מאז הוכרזה בחוק כ”אי ירוק”. לאחר דיון עם הנהלת העירייה ותאגיד התיירות העירוני, סיירה השרה לאורך רצועת החוף ועמדה מקרוב אחר עבודות התשתית בחופי אילת,
רונית זילברשטיין
03/12/2020 | 20:13

שרת התיירות בביקור באי התיירות של ישראל: ״המתווה הוא הצלחה גדולה״

שרת התיירות – אורית פרקש הכהן, הגיעה היום (ה’) לביקור שני בעיר אילת מאז הוכרזה בחוק כ”אי ירוק”. לאחר דיון עם הנהלת העירייה ותאגיד התיירות העירוני, סיירה השרה לאורך רצועת החוף ועמדה מקרוב אחר עבודות התשתית בחופי אילת, שמבצעת החברה הממשלתית להגנות ים המלח (חל״י) כזרוע ביצועית של משרד התיירות. בסיום הביקור הכריזה השרה שמתווה ״אי ירוק״ הוא הצלחה. ״שבועיים לאחר פתיחת מתווה איים ירוקים עדיין אילת בשיעור תחלואה ירוק בוהק של 0.2 אחוז מהנמוך בארץ. מתווה איים ירוקים הוא הצלחה. זהו האיזון הנכון בין כלכלה לתיירות וצריך להרחיב אותן לעוד תחומי חיים״.

שבועיים לאחר שהוכרזה העיר אילת על ידי קבינט הקורונה כ״אזור תיירות מיוחד״ הגיעה כאמור שרת התיירות לביקור שני באילת וכמו שר הבריאות – יולי אדלשטיין, חברי ועדת הביקורת של המדינה בראשות חה”כ עופר שלח ויו”ר ועדת הקורונה של הכנסת – חה”כ יפעת שאשא ביטון, שביקרו באילת, התרשמה גם היא מהתנהלות העירונית, החל מהבידוק במחסום הכניסה לעיר, דרך מתחם “היבדק וסע” בתוך העיר והעמדות לדיגום מהיר ביטבתה ובשדה התעופה “רמון”, משל”ט הקורונה שפועל כחלק מהמוקד העירוני ועוד.

בפתח הדיון סקר ראש העירייה בפני השרה שוב את האתגרים עמם מתמודדת העיר אילת בצל מגפת הקורונה והמשברים שקדמו לה עם סגירת שדה דב והסופה שגרמה לנזק רב בחופים. עוד עודכנה השרה בעניין רמת התחלואה. נכון להיום ציון הרמזור של אילת הוא 3.3 המלמד על איתנות בריאותית. בשבועיים האחרונים בוצעו למעלה מ – 20,000 בדיקות במתחם “היבדק וסע” ובעמדות לדיגום מהיר. בדיקות אלה לצד כ – 37,000 בדיקות שביצעו אזרחי מדינת ישראל שהגיעו לאילת מהווים 10% מסך כל הבדיקות שנעשו בישראל. בפועל, 27% מתושבי אילת נבדקו ועדיין אילת שומרת על אחוז חיוביים נמוך מאוד העומד על 0.2% בלבד.

ראש העירייה ציין בפני השרה, כי לאור הצלחת המתווה הגישה העירייה בקשה למשרד הבריאות להקלות נוספות, ביניהן פתיחת הקניונים, פתיחת מסעדות ואטרקציות לאירוח לא רק בשטחים הפתוחים, אישור לקיום תערוכות ומוזיאונים בדגש על תערוכת הלגו שמוכנה להפעלה בשטח שדה התעופה הישן בהתאמה לכל ההנחיות והכללים המחמירים, ופתיחת כל מערכת החינוך. גם בהתייחס לתושבי אילת הוגשו בקשות להקלות נוספות כמו הארכת משך תוקף הבדיקות לתושבי אילת היוצאים מהעיר וחוזרים אליה מ – 7 ל – 10 ימים, פטור מבדיקות עבור חולים כרוניים הנוסעים לטיפולים רפואיים, וחריגים פרטניים נוספים. ראש העירייה שפנה בעניין ההקלות גם לשר הבריאות, ביקש גם את תמיכת השרה באישור ההקלות.

סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי המשמש גם כיו״ר תאגיד התיירות הדגיש את החשיבות באישור הקלות נוספות גם כחלק מהשבחת המוצר התיירותי וכחלק מעידוד אזרחי מדינת ישראל להגיע לנפוש באילת. עוד בדיון העלו ראש העירייה וסגנו וממלא מקומו את הצורך במנופי צמיחה נוספים לעיר אילת על רקע ההסכם עם איחוד האמירויות ובהמשך למדיניות השמיים הפתוחים. בתוך כך עידוד כנסים, סבסוד טיסות, קזינו ועוד. עוד העלה לנקרי את הצורך בפתיחת אילת כ״אי ירוק״ גם לתיירות מחו״ל וגם את הצורך באישור לקיום אירועים בהתאם לתכנית מותאמת שהכין תאגיד התיירות העירוני, בדגש על חורף 2021, אותה הציג בפני השרה יוסי חן – מנכ״ל התאגיד.

עוד במסגרת הביקור סיירה השרה פרקש הכהן לאורך קו החוף של אילת, ביחד עם מנכ״ל משרד התיירות – אמיר הלוי ומנכ״ל חל״י – שימי דניאל ובו קיבלה סקירה על פעולות השיקום הזמניות שמוביל משרד התיירות ביחד עם החברה הממשלתית להגנות ים המלח, בעקבות הסערה שפקדה את אילת במרץ 2020. לאחר מכן, הוצגו לה התכניות והיעדים לפיתוח קו החוף והטיילת, כולל תכנית ‘עין סוף’ שכוללת פיתוח תיירותי של כ-15 ק”מ חוף לאורך המפרץ, מטאבה עקבה. בנוסף, ביקרה השרה בלשכת שרת התיירות בעיר אילת שנפתחה בשנה האחרונה.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה