שיא חדש נשבר באילת גם בטמפרטורת המים במפרץ אילת. 30.7 מעלות.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
גם לדגים חם. שיא חדש נשבר באילת גם בטמפרטורת המים במפרץ אילת. אתמול נשבר שיא חדש וטמפרטורות המים . במפרץ אילת היתה 30.7 מעלות. השיא היה בספטמבר 2020 עם 30.8 מעלות.
רונית זילברשטיין
05/08/2021 | 12:50

גם לדגים חם. שיא חדש נשבר באילת גם בטמפרטורת המים במפרץ אילת. אתמול נשבר שיא חדש וטמפרטורות המים
במפרץ אילת היתה 30.7 מעלות. השיא היה בספטמבר 2020 עם 30.8 מעלות.

במכון הבינאוניברסיטאי למדעי הים באילת מתבצע מעקב אחר טמפרטורת פני הים במפרץ אילת מאז שנת 1988. התכנית הלאומית לניטור מפרץ אילת (במימון המשרד להגנת הסביבה) מפעילה במכון מערך מדידה אוטומטי מאז שנת 2007. מערך זה כולל, בין היתר, מדידה רציפה של טמפרטורת פני הים כל שנייה.
במשך התקופה בה עוקבת תכנית הניטור אחר טמפרטורת המים מסתמנת מגמת חימום מובהקת בשיעור של יותר מחצי מעלה כל עשר שנים. קצב זה גבוה יותר מפי שלושה מקצב התחממות האוקיינוס הגלובלי בתקופה זו (על פי אתר NOAA).

הים סופג חלק ניכר מאנרגיית החום של כדור הארץ ובזכותו הטמפרטורות אותן אנו חשים לא גבוהות הרבה יותר. מצד שני – חימום של מעלה או שתיים בים עשוי לגרום לקריסת המערכות האקולוגיות בו, לפגיעה בשוניות האלמוגים ובדגי השונית – אירועים אשר נצפים בכל העולם ולצערנו גם אצלנו.

מנהל התכנית ד”ר יוני שקד מספר: “בשנים האחרונות נשבר שיא טמפרטורה כמעט בכל שנה. הטמפרטורה הגבוהה אשר נמדדה אתמול – 30.7 מעלות – קרובה לטמפרטורה הגבוהה ביותר אשר נמדדה במפרץ אי פעם – 30.8 מעלות בספטמבר שנה שעברה (2020) ויש לנו עוד לפחות חודש – חודשיים של חימום הים לפנינו… הטמפרטורות הגבוהות אשר נמדדות בשנים האחרונות קשורות באירועים של כניסת מים חמים מדרום.”

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה