ראש עיריית אילת למנהל רשות המסים: נדרש לבצע התאמה למענק עבור עסקים אילתים

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
בהתאם להחלטת הממשלה בדבר “מענק סיוע לעסקים בעד השתתפות בהוצאות קבועות בשל ההשפעה הכלכלית של התפשטות נגיף הקורונה”, פנה ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי למנהל רשות המסים – ערן יעקב, בבקשה לבצע התאמה לאילת בה קיים הפטור ממע”מ.
רונית זילברשטיין
12/05/2020 | 10:10

על רקע פרסום התקנות לפיצוי בעלי עסקים (הפעימה השלישית) בהתאם להחלטת הממשלה בדבר “מענק סיוע לעסקים בעד השתתפות בהוצאות קבועות בשל ההשפעה הכלכלית של התפשטות נגיף הקורונה”, פנה ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי למנהל רשות המסים – ערן יעקב, בבקשה לבצע התאמה לאילת בה קיים הפטור ממע”מ.

במכתבו ציין ראש העירייה בפני מנהל רשות המסים, כי המונחים בתקנות לפעימה השלישית, לקוחים מחוק מע”מ, דוגמת “הפרש מחזורים”, “מחזור עסקאות”, “מקדם הוצאות קבועות”, “עוסק” “תשומות”ועוד. ומאחר שבאילת, מרבית בעלי העסקים פטורים ממע”מ (ברוב סוגי הסחורות והשירותים) ואין להם דיווחים שוטפים במע”מ, לא יוכלו עסקים אילתים, לממש את הזכאות לפיצוי הפעימה השלישית. לפיכך ועל מנת שבעלי העסקים באילת שנפגעו ממשבר הקורונה יקבלו את הפיצוי המגיע להם, בדומה ליתר בעלי העסקים אחרים בערים האחרות במדינה, ביקש ראש העירייה להתאים את ההנחיות לאילת וכך לאפשר לבעלי העסקים בעיר אילת הפטורים ממע”מ לשדר את הבקשות למענק באופן מותאם במערכת של רשות המיסים.

עוד במכתבו תאר ראש העירייה בפני מנהל רשות המסים את מצבה של העיר אילת בצל משבר הקורונה, שספגה את הפגיעה הקשה ביותר, מאחר שרוב כלכלתה נשענת על תיירות (פנים וחוץ). עוד ציין ראש העירייה, כי גם החזרה לשגרה הכלכלית של אילת עוד רחוקה וצפויה לקרות אחרי הערים האחרות בארץ,משכך חשוב לאפשר לעסקים האילתים לקבל בהקדם את המענק.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
נגישות