קבינט הקורונה קבע כי ישנה אפשרות לסגר לילי על העיר אילת

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
סיכום ישיבת קבינט הקורונה לאזורים מוגבלים 6.9.2020. לעת עתה העיר אילת לא ברשימה המידית לסגר כבר ביום שני. אם כי נשקלת האפשרות לסגר החל מיום חמישי.
רונית זילברשטיין
07/09/2020 | 07:45

סיכום ישיבת קבינט הקורונה לאזורים מוגבלים 6.9.2020. לעת עתה העיר אילת לא ברשימה המידית לסגר כבר ביום שני. אם כי נשקלת האפשרות לסגר החל מיום חמישי.

אושרה המסגרת הכללית שתאושר סופית מחר במסגרת משאל טלפוני בין חברי הממשלה.

1. הטלה ממחר 19:00-5:00 סגר מוגבל לילי על 40 ישובים (הגבלת תנועה עד 500 מ’ למעט לצורך הצטיידות במזון וצרכים רפואיים).

2. מערכת החינוך הפורמלית תיסגר בערים הנוספות (8 ערים חדשות) החל מיום ג’. יוחרגו מהחלטה זו מסגרות החינוך הבלתי פורמליות.

3. ‏סגירת עסקים למעט עסקים חיוניים החל מ19:00. מפרסום ראשון עולה כי רשימת הערים היא: הערים בהם יהיה סגר: כפר קאסם, לקיה, עין מאהל, דליית אל-כרמל, טירה, ג’לג’וליה, מעלה עירון, עמנואל, עוספיא, בית ג’ן, כסרא-סמיע, ביתר עילית, כעביה-טבאש-חג’אג’רה, טבריה, אום אל-פאחם, פוריידיס, בוקעתא, ג’ת, רכסים, אעבלין, כפר כנא, כפר ברא, טייבה, בני ברק, ערערה, זמר, אבו סנאן, קלנסווה, אלעד, נצרת, דייר חנא, סאג’וק, סח’נין, ג’דיידה-מכר, בית שמש, מג’ד אל כרום, רהט, טורעאן‎. בימים הקרובים יוחלט האם להכניס גם את הערים הבאות לסגר חלקי: אשדוד, אשקלון, שדרות, נתיבות, כוכב יאיר ואילת שנחשבת עדין לעיר ירוקה.

לאור העלייה בנתוני התחלואה ואיתה העלייה במספר הערים האדומות ביממה האחרונה ל-40 ערים אדומות, פרויקטור הקורונה פרופ’ גמזו ומשרד הבריאות קיימו דיונים במהלך היממה האחרונה לעדכון מתווה ההגבלות בערים אלו כך שיותאם להיקף התפשטות התחלואה הנוכחי.
בהמשך להצעה העדכנית, ועדת השרים להכרזה על אזור מוגבל החליטה להטיל סגר לילי אחיד על כל ה״ערים האדומות״ החל ממחר (ב׳) בשעה 19:00, בנוסף לאיסור מוחלט של התקהלויות של למעלה מ-10 איש בשטח סגור ו-20 איש בשטח פתוח, סגירת מערכת החינוך והגברת האכיפה.
הסגר הלילי יחול כל ערב מהשעה 19:00 ועד השעה 5:00 בבוקר למחרת. במסגרת הסגר הלילי יהיה מותר להתרחק רק עד 500 מטר מהבית, או במקרים מיוחדים שיפורטו בהודעת משרד הבריאות. מוסדות החינוך, למעט חינוך מיוחד, ייסגרו, והעסקים ייסגרו כל ערב מהשעה 19:00, למעט עסקים חיוניים.
משרד הבריאות יפרסם את רשימת הערים האדומות שעליהן יחולו ההגבלות, לאחר אישור הרשימה בוועדת השרים להכרזה על אזור מוגבל.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. זו הדרך היחידה ללמד את המלונות שבאחריותם לדאוג שהאורחים ישימו מסיכות.
    אני נמצא במלון קלאב הוטל ו 80% מהאורחים, בעיקר הערבים בלי מסיכות. משפחות שלמות בלי מסיכות מסתובבות בלובי ואף אחד לא אוכף. השאר, במקרה הטוב מסיכה על הסנטר. דחוף לשלוח פקח כי מתברר שאת ההנהלה זה לא כל כך מעניין.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
נגישות