על רקע עליה ברמת תחלואת הקורונה – ראש עיריית אילת מבקש להפעיל את מתווה ה"אי הירוק".

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
על רקע עליה ברמת תחלואת הקורונה שב ופנה ראש עיריית אילת – אלי לנקרי לשר הבריאות – ניצן הורוביץ ולשר התיירות – יואל רזבוזוב, בבקשה לחזור ולהפעיל בהקדם את מתווה ה"אי הירוק", באופן שיבטיח שליטה ובקרה על הנכנסים לעיר אילת.
רונית זילברשטיין
25/07/2021 | 17:10

על פי נתוני עיריית אילת בשבוע האחרון בלבד נכנסו לעיר אילת דרך מעבר הגבול בגין בטאבה 63 מאומתים לקורונה. בעקבות העלייה בתחלואה העיר אילת מבקשת לשוב ולהפעיל את מתווה האי הירוק
 
על רקע עליה ברמת תחלואת הקורונה (66 מאומתים נכון להיום באילת), שב ופנה ראש עיריית אילת – אלי לנקרי לשר הבריאות – ניצן הורוביץ ולשר התיירות – יואל רזבוזוב, בבקשה לחזור ולהפעיל בהקדם את מתווה ה"אי הירוק", באופן שיבטיח שליטה ובקרה על הנכנסים לעיר אילת. בפניה לשרת הפנים – איילת שקד, ביקש ראש העירייה שליטה ובקרה גם על השבים מסיני או לחילופין לסגור את מסוף טאבה לאחר שנמצא, כי עשרות מאומתים חזרו לאחרונה מסיני ועוברים דרך אילת.
 
במכתבו לשרי הבריאות והתיירות כתב ראש העירייה – אלי לנקרי "את אשר יגורנו בא". לאחר שבתחילת הקיץ שב והתריע ראש העירייה על החשש מפני עלייה בתחלואה בעיר, נרשמת בימים האחרונים עלייה מתמדת ומדאיגה, אשר עלולה לסכן את המשך הפעילות הכלכלית והתיירותית בעיר הדרומית. על רקע האמור שב ופנה ראש העירייה לשרים, בבקשה לחזור ולהפעיל בהקדם את "האי הירוק" אשר הוכח כמוצלח ביותר. במכתבו הדגיש ראש העירייה, כי במשך 50 ימים בהם פעל מתווה "האי הירוק", שיעורי התחלואה בעיר היו נמוכים ביותר וכלכלת העיר פעלה במלואה.
 
עוד ציין ראש העירייה, כי בשל הישענות כל כלכלת העיר על התיירות, ספגה אילת את הפגיעה הקשה ביותר ששובליה ניכרים היטב עד היום. "החשש הגדול הוא שמצב זה יחזור והעיר תעצור שוב מלכת. העיר לא תוכל לעמוד בסגר נוסף והמשמעויות עלולות להיות הרות אסון כלכלי" כתב ראש העירייה והוסיף, כי עלות ההפעלה של "האי הירוק" בטלה בשישים לעומת ההפסד העלול לנבוע לעיר אילת ולמדינת ישראל מהפסקת הפעילות הכלכלית / תיירותית.
 
עוד בעניין עליה ברמת התחלואה, פנה שוב ראש העירייה לשרת הפנים – איילת שקד ודרש פתרון המאפשר אי כניסה של השבים מטאבה לתוך העיר או לחילופין סגירת מעבר הגבול עד יעבור זעם. לפי נתוני משרד הבריאות, בשבוע האחרון בלבד נכנסו לעיר 63 מאומתים לקורונה מטאבה. "השבים מטאבה מסתובבים בעיר עם חזרתם, מבלים במרכזי הקניות והבילוי ביחד עם תושבי העיר והתיירים ומסכנים אותם בריאותית" ציין ראש העירייה והוסיף: "מאומתים אלו מעלים את התחלואה בעיר ומסכנים את כלכלת העיר". עוד ציין ראש העירייה במכתב, כי בימים כתיקונם פועלת העירייה גם לטובת היוצאים לסיני ואף הכשירה עבורם מגרשי חנייה ושאטלים לגבול. "אולם כיום ולנוכח התחלואה הגדולה המגיעה משם, אין לי ברירה אלא לדרוש פתרון המאפשר אי כניסתם של היוצאים לטאבה לתוך העיר או לחילופין סגירת מעבר הגבול עד יעבור זעם" כתב ראש העירייה והדגיש, כי המצב כפי שהוא היום אינו יכול להימשך.
 

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

תגיות
אילת (743) אלי לנקרי (48) אלי לנקרי ראש עיריית אילת (65) בית חולים יוספטל (42) בנימין נתניהו (15) דוברת משטרת מרחב אילת, פקד אפרת אקלר (28) דר' דרורי גניאל (49) החברה הכלכלית חכ"א (13) המועצה האזורית חבל אילות (21) המועצה האזורית ערבה תיכונה (22) המשרד להגנת הסביבה (21) חבל אילות (22) יוסי חן – מנכ"ל תאגיד התיירות העירוני (15) כביש 12 (20) כביש 40 (22) כביש 90 (71) כביש הערבה (67) כיבוי אש (16) כיבוי אש אילת (62) מאיר יצחק הלוי (160) מד"א נגב (22) מד,א אילת (15) מינהל החינוך אילת (28) מינהל שח,ק (14) מירי קופיטו (20) מלונאות, תיירות (14) מפקד משטרת מרחב אילת, נצ״מ משה פינצי (19) מפרץ אילת (40) משטרת אילת (173) משטרת ישראל (165) משרד התיירות (24) נגיף הקורונה (77) עיריית אילת (292) ערבה (13) ערבה תיכונה (49) פיקוד העורף (17) ראש הממשלה (15) רונית זילברשטיין (107) רשות הטבע והגנים (32) רשות שדות התעופה (22) שדה התעופה ע"ש אילן ואסף רמון (24) שדה תעופה החדש "רמון" (20) שר התחבורה (15) תאגיד התיירות (23) תאגיד עירוני לתיירות אילת (20)