סטודנטים באילת קיבלו מלגות לימודים בסך כולל של כ 1.5 מיליון ₪.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
גם השנה בצל מגפת הקורונה, הוענקו לסטודנטים באילת מלגות לימודים בסך כולל של כ 1.5 מיליון ₪. 140 סטודנטים אילתים הלומדים במוסדות אקדמיים באילת או ברחבי הארץ זכו במלגת לימודים מלאה בסך 10,000 ₪,
רונית זילברשטיין
20/07/2020 | 21:28

גם השנה בצל מגפת הקורונה, הוענקו לסטודנטים באילת מלגות לימודים בסך כולל של כ 1.5 מיליון ₪. 140 סטודנטים אילתים הלומדים במוסדות אקדמיים באילת או ברחבי הארץ זכו במלגת לימודים מלאה בסך 10,000 ₪, פרי שיתוף פעולה של עיריית אילת עם מפעל הפיס ופר”ח, במסגרת מיזם פיס למלגות סטודנטים, ועוד 50 סטודנטיות וסטודנטים בני ובנות אילת קיבלו מלגת לימודים בגובה 2,000-2500 ₪.

כחלק מפועלו של ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי לקידום וביסוס האקדמיה, במסגרתו מוענקת כבר מעל עשור מלגת לימודים מלאה ללומדים בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון, שותפה העירייה זו השנה החמישית למיזם פיס, במסגרתו מעניק מפעל הפיס 5,000 ₪ לכל סטודנט, והעירייה באמצעות קרן אילת או מינהלת פר”ח, מכפילות את הסכום בתמורה ל – 130 שעות התנדבות בקהילה או התנדבות בפר”ח (חונכות ילדים).
ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי המשמש גם כיו”ר קרן אילת, ביחד עם מנהל וגזבר הקרן – סמו סמוראי, פועלים לאורך השנים לרתום ולגייס חברות עסקיות וקרנות פילנטרופיות לתרום לטובת מלגות לסטודנטים אילתים. תכנית המלגות העירונית מופעלת ע”י אגף צעירים והון אנושי במינהל שח”ק בעירייה, וכל חברי הוועדה הציבורית, בראשותו של מאיר אליהו, פועלים בהתנדבות מלאה.

השנה, בשל מגפת הקורונה, לא התקיים הטקס המסורתי של חלוקת המלגות לסטודנטים. יחד עם זאת, במטרה לסייע לסטודנטים לצלוח את התקופה המאתגרת, בדגש על הפן הכלכלי, התכנסה ועדת המלגות של קרן אילת במהלך תקופת הקורונה על מנת לדון ולאשר את בקשות הסטודנטים, וצוות מרכז הצעירים פעל בכל דרך אפשרית על מנת לוודא שהכסף יגיע לסטודנטים במועד המתוכנן, בראשית חודש מאי.

“הסטודנטים הם החוליה החלשה הלא מדוברת בכל הסיפור של הקורונה. הם אולי לא האוכלוסייה הכי פגיעה מבחינה רפואית-בריאותית, אך עם זאת, רובם עבדו בענפים שנפגעו הכי קשה מהמגפה וששבו חלקית לפעילות (מסעדות, ברים, תיירות, מלונאות ועוד), ובנוסף לכך, דחיית הלימודים ומועדי בחינות הסמסטר עד לחודש ספטמבר, מקשה עליהם לחזור למעגל העבודה, ואצל הרבה סטודנטים המשך הלימודים בשנה הבאה ממש נמצא בסכנה”, ציינה שרון מיר, מנהלת אגף צעירים והון אנושי במינהל שחק בעירייה, והוסיפה “אנחנו עושים את המקסימום לסייע לסטודנטים, כולל חיבור שלהם למלגת תומכי ההוראה של בית הספר של החופש הגדול, וכן בגמישות מירבית בשיבוץ למקומות ההתנדבות בקהילה, התנדבות שנדרשת מהסטודנטים בתמורה למלגת הלימודים”.
דנה זנטי

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה