סגר גם על העיר אילת. הסגר הכללי ייכנס לתוקפו ביום ראשון הקרוב

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
סגר גם על העיר אילת. חרף המאמצים להחריג את העיר אילת המוגדרת בחוק כ”אי ירוק”, יחול הסגר הכללי שייכנס לתוקפו ביום ראשון הקרוב (27.12) גם על העיר אילת.
רונית זילברשטיין
24/12/2020 | 20:07

סגר גם על העיר אילת | ראש העירייה בפניה למשרד הבריאות: “תאפשרו לנו לקיים כלכלה מקומית”

חרף המאמצים להחריג את העיר אילת המוגדרת בחוק כ”אי ירוק”, יחול הסגר הכללי שייכנס לתוקפו ביום ראשון הקרוב (27.12) גם על העיר אילת. במסגרת זו תועבר האכיפה בכניסות לעיר, למשטרת מרחב אילת בשל הגבלת התנועה (1,000 מ’) וייסגרו לעת עתה עמדות הדיגום המהיר ביטבתה ובשדה התעופה ע”ש “רמון”. עמדת “היבדק וסע” לבדיקות קורונה הסמוכה לתיכון “רבין” תפעל במתכונת מצומצמת (ימים א’-ה’ 15:00-22:00).

החיסונים נגד נגיף הקורונה, ימשיכו להינתן כרגיל בבית חולים “יוספטל” בתיאום מראש מול קופות החולים. עד כה חוסנו 2,000 תושבים ועד יום שלישי הקרוב (30.12) יחוסנו 3,000 נוספים. כאמור החיסונים ימשיכו להינתן גם בתקופת הסגר. לצד הבקשה להחרגת העיר אילת ומשום הגדרתה בחוק כ”אי ירוק” עם רמת תחלואה נמוכה מאוד, פנה ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי לשר הבריאות ולצמרת משרד הבריאות, בבקשה לא להחיל את הסגר בתוך העיר אילת ולאפשר לתושבי העיר לנוע בחופשיות, לאפשר קיום לימודים מלאים ולקיים כלכלה מקומית. “ההיגיון אומר שעיר בריאה וסגורה צריכה להמשיך ולהתנהל באופן שגרתי ונורמלי, בעיקר כאשר מדובר בתושבים שנפגעו קשות במהלך החודשים האחרונים מטלטלת נגיף הקורונה”.

בשבועיים האחרונים ועד לדקות האחרונות וגם במהלך דיון קבינט הקורונה בו הוחלט על הטלת סגר כללי בארץ, נעשו כאמור מאמצים כבירים להחריג את העיר אילת, אולם ללא הצלחה. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי כתב השבוע בפניה לשר הבריאות, צמרת משרד הבריאות ולשרי קבינט הקורונה, כי סגר נוסף על העיר אילת עלול להביא לקריסה של ממש ובתי המלון כפי הנראה לא ישובו להיפתח גם לאחר היציאה מהסגר, אלא רק בחלוף מגפת הקורונה על כל המשמעות הכלכלית שבכך על העיר אילת, על תושביה ועסקיה ואף על כלכלת המדינה. ראש העירייה הדגיש, כי מאז החלת החוק בוצעו בעיר אילת למעלה מ – 50,000 בדיקות בקרב תושבי העיר אילת ובמהלך כל התקופה שומרת אילת על אחוז חיוביים הנמוך ביותר בארץ עם 0.2% חיוביים.

סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי הדגיש גם הוא את החשיבות בהמשך הפעלת המתווה המשמש קרש הצלה של ממש לעיר אילת וציין, כי מאז החלת החוק שבו לעבודה למעלה מ 8,000 עובדים ונפתחו שוב מאות עסקים. פעולה זו תרמה לתוצר המקומי למעלה מ – 600 מיליון ₪ וחסכה למדינת ישראל למעלה מ – 250 מיליון ₪ (בצד ההוצאה נחסכו למדינה כספי חל”ת לעובדים ומענקים ופיצויים לעצמאים ובצד ההכנסה נוספו למדינה כספי מסים). מאז הוגדרה העיר אילת כ”אי ירוק” (18.11.20), נכנסו לאילת למעלה מ – 200,000 נופשים ומבקרים. על פי נתוני “סופיה ישראל” נבדקו עד 24.12 כ – 45,000 ישראלים בתחנות הבידוק המהיר בדרך לאילת, באמצעות כ – 8 מכשירי סופיה ניידים הפועלים בקיבוץ יטבתה ובשדה התעופה “רמון” באישור ה – FDA ומשרד הבריאות. כל הנבדקים קיבלו תשובה מיידית תוך 15 דקות במעמד הבדיקה ובזמן אמת.

על רקע האמור, ממשיך ראש העירייה במאמציו להחריג את העיר אילת, ולאפשר לה לשוב ולפעול, לאחר השלב הראשון של הסגר שנקבע כרגע לשבועיים. במקביל נעשות פעולות להחריג את העיר אילת לטובת פעילות פנימית לרבות הפעלת מערכת החינוך ופתיחת עסקים כחלק מהנעת הכלכלה המקומית זאת על רקע העובדה שהעיר היתה עד כה סגורה וכל הנכנסים אליה חויבו בהצגת בדיקות קורונה שליליות. לצד זאת ממשיכה העירייה במאמציה לשמור על רמת תחלואה נמוכה בעיר אילת ובעידוד התושבים להתחסנות נגד הנגיף.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה