משרד התיירות נותן דחיפה לאילת: מקציב 35 מיליון שקלים לאירועים ולאטרקציות בעיר

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
מי שיגיע לנפוש באילת עד סוף השנה יוכל ליהנות ממגוון פסטיבלי מוזיקה, יוגה, מרתון מדברי, מסיבות על יאכטות ועוד. האירועים המתוכננים הם תוצאה של הסכם, שחתם משרד התיירות עם עיריית אילת
רונית זילברשטיין
31/08/2020 | 20:49

שר התיירות, אסף זמיר: ״נמשיך לחפש עוד ועוד דרכים לסייע לערי התיירות בישראל לצלוח את משבר הקורונה. נמשיך לקדם את העיר אילת אשר נפגעה בצורה דרמטית בחודשים האחרונים״.

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי: “כמונו, גם משרד התיירות רואה בתרבות, ערך חשוב לקידום התיירות באילת, להשבחת המוצר התיירותי ולמיתוג העיר אילת כעיר מובילה בתיירות, בתרבות ובספורט. אני מודה לשר התיירות ולהנהלת המשרד על התמיכה הבלתי מסויגת בעיר אילת ועל הפעולות לקידום התיירות בה”.

מי שיגיע לנפוש באילת עד סוף השנה יוכל ליהנות ממגוון פסטיבלי מוזיקה, יוגה, מרתון מדברי, מסיבות על יאכטות ועוד. האירועים המתוכננים הם תוצאה של הסכם, שחתם משרד התיירות עם עיריית אילת, ואשר במסגרתו יקצה המשרד 9 מיליון ₪ עבור סיוע בהפקה של אירועים תיירותיים רבי משתתפים בעיר.

ההסכם החדש נחתם בהמשך להחלטת הממשלה מאמצע יוני השנה, בדבר סיוע לאילת ולמועצה אזורית חבל אילות (החלטת ממשלה 105), בה נקבע כי משרד האוצר ומשרד התיירות יקצו 35 מיליון ₪ עבור סיוע בקידום ובשיווק אירועים תיירותיים רבי משתתפים באילת ובחבל אילות בשנים 2020-2022. הסיוע יחולק כך: ב-2020 יוקצו 15 מיליון ₪, מתוכם 9 מיליון ₪ להפקת אירועים, ו-1 מיליון ₪ לחבל אילות, ובשנים 2021-2022 יוקצו 10 מיליון ₪ לכל שנה.

בין האירועים המתוכננים: פסטיבלים – גאווה, בירה, ONE VOICE (פסטיבלי אמנות מסוגים שונים בחיק הטבע), תיאטרון, גיטרה, מוזיקה אלקטרונית (איבוגה), ג’אז, וכן, מסיבות עם די ג’יי מחו”ל (דימיטרי וגאס), מרוצים באופני שטח (רייסינג), גיימינג, מרתון מדברי, אירוע אופני כביש – הגראן פונדו, טריאתלון, אירוע סילבסטר, וכן מיצגים אמנותיים, פעילויות ספורטיביות ועוד.

על פי ההסכם, ועדה משותפת שתכלול את נציגי משרד התיירות, אגף התקציבים באוצר ועיריית אילת, תקבע באופן סופי את האירועים שיתקיימו ותקציבם, על סמך תכנון ראשוני של עיריית אילת.

תעשיית התיירות באילת ספגה פגיעה אנושה בעקבות משבר הקורונה והפסקת כניסת התיירים לישראל בעקבותיו. עסקים רבים באילת מתקשים להתאושש. במשרד התיירות בטוחים כי ההסכם החדש, שנחתם יסייע לתעשייה להתמודד עם האתגרים מולם היא עומדת בימים אלה.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
נגישות