משרד החינוך מפרסם שורה של הקלות נוספות במתווה ההפעלה של המערכת.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
משרד החינוך מפרסם שורה של הקלות נוספות במתווה ההפעלה של המערכת. בתוך כך, תוקנו התקנות הנוגעות להפעלת מערכת החינוך. ההקלות כוללות: ביטול חובת מילוי הצהרת בריאות יומית לכלל מערכת החינוך.
רונית זילברשטיין
10/04/2021 | 11:36

שורה של הקלות נוספות במערכת החינוך.
משרד החינוך מפרסם שורה של הקלות נוספות במתווה ההפעלה של המערכת. בתוך כך, תוקנו התקנות הנוגעות להפעלת מערכת החינוך.
ההקלות כוללות: ביטול חובת מילוי הצהרת בריאות יומית לכלל מערכת החינוך.

מעבר מלמידה בקפסולות (קבוצות) ללמידה בהרכב של כיתות מלאות בכיתה ד’*. בנוסף, מעבר מלמידה בקפסולות ללמידה בכיתות מלאות . בכיתות יא’-יב’, אשר שיעור ההתחסנות והמחלימים של התלמידים בשכבות גיל אלו הוא יותר מ-65%. (עד עתה נדרש שיעור של 90% ומעלה בעלי תו ירוק מחוסנים ומחלימים).
כמו כן, מעבר מלמידה בקפסולות ללמידה בכיתות מלאות בכיתות ז’-י’, שבבית ספרם מתקיים “מגן חינוך”. עד כה תכנית זו הופעלה ברשויות שסווגו כתומות, בהתאם לתכנית הרמזור. במסגרת התכנית מתבצעות בדיקות קורונה בתוך מוסדות החינוך והיא מותנית בהסכמת ההורים לביצוע בדיקות אלו (בשיעור של 75% של הכיתות האמורות גם יחד).
נוסף לכך, בכלל כיתות ז’-י’ התלמידים יוכלו ללמוד תוך מעבר בין 4 קבוצות או כיתות קבועות. (עד כה התאפשר מעבר בין 2 קבוצות בלבד).
נוכחות של עד 100 משתתפים בטקסי מערכת החינוך לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה* המתקיימים בשטח פתוח. (עד כה ניתן היה לקיים טקסים במערכת החינוך בהרכב של עד 50 משתתפים בשטח פתוח).
שילוב של תלמידים מקפסולות שונות בשיעורי חינוך גופני ובשיעורים מעשיים בשטח פתוח. כמו כן, שילוב של תלמידים מקפסולות שונות במסגרת שיעורים המיועדים לתלמידים מחוננים, המתבצעים בשטח פתוח.
הסרת המגבלה על ערבוב קבוצות של כיתות א’ עד ג’ בצהרונים, כך שניתן לשלב יחד 3 קבוצות קבועות לכל היותר, ועד 28 ילדים.
לימוד שיעורי שחייה לכיתות הרלוונטיות בבריכות בשעות בהן הבריכה אינה פתוחה לציבור המתרחצים. כמו כן, קיום פעילות ספורט במבנה סגור או בשטח פתוח במסגרת נבחרת הספורט או מועדון הספורט הבית ספרי. האימונים והמשחקים יתבצעו תוך שילוב תלמידים מקבוצות קבועות שונות.
על מנת לאפשר למוסדות החינוך זמן הערכות לשינויים, ניתן לבצע את ההתאמות הנדרשות עד ליום ראשון, ה-18 באפריל 2021 ו’ באייר התשפ”א.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה