מפקד פיקוד העורף ביקר באילת כדי לעמוד מקרוב אחר ‏התמודדות העיר עם אתגרי הקורונה

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
מפקד פיקוד העורף – האלוף אורי גורדין הגיע לאילת כדי לעמוד מקרוב אחר ‏התמודדות העיר עם אתגרי הקורונה ופעילות פיקוד העורף באילת.
רונית זילברשטיין
22/10/2020 | 22:26

מפקד פיקוד העורף – האלוף אורי גורדין הגיע לאילת כדי לעמוד מקרוב אחר ‏התמודדות העיר עם אתגרי הקורונה ופעילות פיקוד העורף באילת. לצד סיור בגזרה נפגש ‏האלוף עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ושמע ממנו על המאפיינים המיוחדים של אילת, ‏על האתגרים, על ההשלכות ועל שיתופי הפעולה עם נפת אדום של פיקוד העורף. ‏

בפתח הדיון, סקר ראש העירייה בפני האלוף את מאפייניה הייחודיים של העיר אילת, ביניהם ‏הריחוק, המיקום הגיאוגרפי, האקלים ועוד, ואת השלכות משבר הקורונה בהיבטים הכלכליים, ‏הבריאותיים והנפשיים. עוד עדכן ראש העירייה את האלוף בדבר היערכות העיר אילת לקיום ‏תיירות לצד שמירה על הבריאות בעזרת מתווה “מגן אילת” הנמצא בהליך של חקיקה. מתווה ‏שיאפשר כניסה מבוקרת בעיר תוך דרישה מכל נופש להציג בדיקת קורונה שלילית.


עוד קיבל האלוף סקירה ממנהל אגף חירום וביטחון בעירייה – אילן חדידה על הפעולות ‏העירוניות להתמודדות עם הקורונה, ביניהן הקמת קבינט קורונה בראשות ראש העירייה ‏המתכנס מידי בוקר, הקמת סיירת של נאמני קורונה, תגבור מערך המצלמות העירוני כולל ‏מערכות כריזה באזורים המועדים להתקהלות, תגבור האכיפה, ההסברה ועוד. עוד עודכן ‏האלוף, כי בשל המאפיינים הייחודיים של אילת, מתבצעות פעולות לבדיקות מקומיות ‏במתחמי דרייב אין וווק אין, וכן תגבור מערך החוקרים האפידמיולוגים מקרב תושבי העיר, ‏שעברו הכשרה מיוחדת לעניין.

כיום מונה המערך 13 חוקרים – המספר הגבוה ביותר בכל ‏הארץ ביחס לגודל האוכלוסייה. גם מפקד נפת אדום של פיקוד העורף – אל”מ שמוליק ‏יחזקאל דיווח לאלוף על הפעולות העירוניות של חיילי הנפה בהסברה, בחלוקת מזון ובכל ‏סיוע שנדרש לרשות. ‏

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
נגישות