מערך כבאות והצלה לישראל ציין את פתיחת תחנת כיבוי “תמנע” בשדה התעופה הבינלאומי רמון.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
מערך כבאות והצלה לישראל ציין את פתיחת תחנת כיבוי “תמנע” בשדה התעופה הבינלאומי רמון. התחנה הממוקמת בכניסה לשדה התעופה נבנתה מתוך ניתוח הסיכונים והאתגרים המבצעיים ומתוך רצון לתת מענה מציל חיים מיטבי ומהיר לכל אירוע חירום
רונית זילברשטיין
11/06/2021 | 11:47

מערך כבאות והצלה לישראל ציין את פתיחת תחנת כיבוי “תמנע” בשדה התעופה הבינלאומי רמון.
התחנה הממוקמת בכניסה לשדה התעופה נבנתה מתוך ניתוח הסיכונים והאתגרים המבצעיים ומתוך רצון לתת מענה מציל חיים מיטבי ומהיר לכל אירוע חירום שיתרחש בשדה בשיתוף כוחות הכיבוי היעודים במקום. מהלך העימות האחרון נסגר נמל התעופה בן גוריון מחשש לנפילת טילים והתבררה חשיבותו האסטרטגית של שער כניסה חלופי למדינת ישראל .
תחנת הכיבוי תספק מענה מבצעי לאירועים שיתרחשו בגזרת חבל אילות וכביש הערבה המאופיין בתנועה רבה של כלי רכב פרטיים וכבדים הנוסעים אל העיר ושדה התעופה.

הטקס בהשתתפות השר לביטחון פנים חה”כ אמיר אוחנה, נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי, ראש העיר אילת, מר מאיר יצחק הלוי, ראש מועצת חבל אילות ד״ר חנן גינת, מפקד מחוז דרום בכבאות טפסר שמוליק פרידמן, מפקד תחנת אילת תת טפסר יהודה קסנטיני ומוזמנים נוספים, סקרו הנוכחים את התחנה החדשה. השר אוחנה התכבד בקביעת מזוזה וגזירת סרט החניכה.

לדברי מפקד תחנת אילת – תת טפסר יהודה קסנטיני : לתחנת תמנע חשיבות אסטרטגית בהיבט של מתן מענה מהיר ומקצועי לכל אירוע של כיבוי או חילוץ שיתרחש בשדה התעופה רמון, אשר רק לאחרונה שימש כחליף לנתב״ג.
כמו כן בזכות התחנה אנו נספק מענה מהיר לכל תרחיש כיבוי או חילוץ בגזרת חבל אילות וכביש 90 תוך צמצום משמעותי בזמני התגובה על מנת לממש את חובתנו להציל חיים ורכוש.

נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי הודה בפתח דבריו לשר אוחנה על העשייה הרבה, הגיבוי והתמיכה המלאה שהעניק למפקדים וללוחמים בשנה האחרונה בה נדרשו למענה מבצעי מקצועי במגוון תרחישים ואירועים מעצבים ומכוננים, חלקם אף ברמה הלאומית. הנציב שמחי ציין כי השר היה שותף מלא להתעצמות ולבניין הכוח המשמעותי שעבר מערך כבאות והצלה בשנה האחרונה, תוך שהוא מגלה מעורבות ועניין אישי בצרכים התקציביים והמערכתיים.

מפקד מחוז דרום – טפסר שמוליק פרידמן : היום אני גאה ושמח פעמיים, אנו חונכים את תחנת ״תמנע״ החדשה ומניחים אבן פינה לתחנה אזורית חדשה שתוקם בארץ. התחנה החדשה בתמנע, אשר סמוכה לשדה התעופה על שם אילן ואסף רמון תהיה אחראית על השטח שמצפון לעיר אילת ותיתן גם גיבוי ומענה לנמל התעופה אשר בעימות האחרון ראינו את המשמעות האסטרטגית שלו כשער נוסף למדינת ישראל כחליף לנתב״ג.
תחנה זו שנחנכת היום והנחת אבן הפינה לתחנה החדשה בעיר אילת הם חלק מתהליך שיפור השירות לאזרח והתעצמות מחוז דרום.
השר אמיר אוחנה המסיים בימים אלה קדנציה של שנה בתפקידו כשר לביטחון פנים ניצל את הבמה החגיגית להיפרד ממערך כבאות והצלה אותו ליווה בתקופה מאתגרת ומרובת אירועים מבצעיים בהם התעצם והתפתח לכדי גוף חירום לאומי מוביל ומתקדם.

ראש עיריית אילת מר מאיר יצחק הלוי הודה לכל הגורמים השותפים במיזם המהפכני המרכז את גופי החירום תחת גג אחד:
״העיר אילת היא עיר קצה עם לא מעט אתגרי חירום ולכן היא נדרשת לבנות לעצמה את מעני החירום המיטביים. עצם המעמד מלמד שאנחנו בכיוון הנכון. מערך החירום ושיתופי הפעולה בין כל גורמי החירום וההצלה בעיר, מעניק תחושת ביטחון מרבית לתושבי אילת ואורחיה. לשם אנו מכוונים ובהתאם לכך פועלים״. את דבריו סיים בתפילה ששלום ושלווה יהיו מנת חלקנו״.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה