מיצג ענק הוצב בטיילת באילת המדמה מקלדת כרימון יד, כחלק מקמפיין הקורא לטפח שיח נעים ולא אלים

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
מיצג ענק הוצב בטיילת באילת המדמה מקלדת כרימון יד, כחלק מקמפיין הקורא לטפח שיח נעים ולא אלים. לצד מיצג בטיילת התקיימו סדנאות של תלמידים והורים מצמיחים, הדרכות בשיתוף מחלק הנוער במשטרת מרחב אילת ועוד. כל אלה מלווים את חודש "המוגנות ברשת"
רונית זילברשטיין
22/02/2023 | 15:01

מיצג ענק הוצב בטיילת באילת המדמה מקלדת כרימון יד, כחלק מקמפיין הקורא לטפח שיח נעים ולא אלים. לצד מיצג בטיילת התקיימו סדנאות של תלמידים והורים מצמיחים, הדרכות בשיתוף מחלק הנוער במשטרת מרחב אילת ועוד. כל אלה מלווים את חודש "המוגנות ברשת" המצוין החודש בכל הארץ וגם באילת ונועד לקדם שימוש בטוח ואחראי ברשת.

בטיילת באילת נחנך מיצג הענק במעמד ראש העירייה – אלי לנקרי ומייסד עמותת "לשון הרע לא מדבר אליי" – דוד הלפרין המנייד את המיצג ברחבי הארץ בשיתוף פעולה עם קניוני עזריאלי. באילת הוצב המיצג בסמוך לכניסה לקניון עזריאלי מול הים ודרכו עוברים מאות ואלפי אנשים הנחשפים למסר החשוב.

"עמותת "לשון הרע לא מדבר אליי" מעודדת תרבות שיח חיובית במטרה למגר רכילות, שיימינג ובריונות במרחב הפיזי והמקוון על מנת ליצור חברה סובלנית ומכבדת יותר" אמר דוד וציין, כי המיצג נועד להעביר את המסר החשוב לפיו היד הקלה על המקלדת הינה כיד האוחזת ברימון שיכול להתפוצץ בכל רגע.

ראש העירייה – אלי לנקרי שהכריז על שנת תשפ"ג כשנת ״החינוך לסובלנות ולקבלת האחר״ ציין את החשיבות במיגור אלימות באשר היא בדגש על המרחב המקוון שם היד קלה על המקלדת וציין, כי מערכת החינוך מקדמת את הנושא על הרצף שבין החינוך הפורמלי לבלתי פורמלי. במסגרת זו הורחבה התכנית "הכיתה כיחידה חברתית" כחלק מהיעד העירוני של טיפוח חברת הילדים ומניעת חרמות, לצד תכניות נוספות בתחום ואפילו פסטיבל הצגות שקידם תיאטרון "אלעד" אילת –אילות בתחום האלימות ברשת.

לצד המיצג שנועד להעביר את המסר בקרב הקהילה הורחבה כאמור הפעילות גם בקרב מוסדות החינוך ותנועות הנוער. עדי דמהרי – רכזת מוגנות ברשת עירונית סיפרה על הפעילות במסגרתה מוכשרים בני נוער וועדי הורים כמצמיחים ומעבירים בעצמם סדנאות לכיתות ד'-ו'. עוד החודש, יעברו כלל הרכזים בחינוך הבלתי פורמלי, מדריכי הנוער ומדריכי המניעה, הדרכה בנושא – "הפחתת אלימות מוגנות ברשת" על ידי עמותת מצמיחים.
"המטרה היא לייצר רצף של שפה אחידה בין החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי ולהקנות להם כלים שיאפשרו שיח פתוח ובטוח בקבוצות הנוער" מדגישה עדי ומציינת, כי גם בבתי ספר היסודיים מבצעים מועצות התלמידים פעולות בנושא המוגנות ברשת ובהמשך יבוצעו גם הדרכות בנושא על ידי שוטרי מחלק הנוער במרחב אילת. החודש הלאומי להגנה על ילדים ברשת מרכז שיא של פעילות המתקיימת לאורך כל השנה במטרה להעלות את המודעות למצבים המורכבים ולעתים מסוכנים שמזמנת הרשת לצד ההזדמנויות החיוביות.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

תגיות
אגף התנועה במשטרת ישראל (26) אילת (1351) אלי לנקרי (48) אלי לנקרי ראש עיריית אילת (137) בית חולים יוספטל (50) בסיס חיל הים (זי"ס) (19) דוברת משטרת מרחב אילת, פקד אפרת אקלר (67) דר' דרורי גניאל (59) המועצה האזורית חבל אילות (29) המועצה האזורית ערבה תיכונה (28) המשרד להגנת הסביבה (31) חבל אילות (46) חרבות ברזל (65) יוסי חן – מנכ"ל תאגיד התיירות העירוני (28) כביש 12 (29) כביש 40 (59) כביש 90 (134) כביש הערבה (130) כיבוי אש אילת (91) מאיר יצחק הלוי (161) מאיר צור, ראש מועצה אזורית הערבה התיכונה (19) מד"א אילת (29) מד"א נגב (42) מינהל החינוך אילת (33) מירי קופיטו (26) מלונאות, תיירות (20) מעבר הגבול ע״ש מנחם בגין (טאבה) (22) מפקד משטרת מרחב אילת, נצ״מ משה פינצי (20) מפרץ אילת (83) משטרת אילת (278) משטרת ישראל (267) משרד התיירות (36) נגיף הקורונה (77) עיריית אילת (424) ערבה תיכונה (99) פיקוד העורף (21) פרקליטות מחוז דרום (פלילי) (21) ראש עיריית אילת, אלי לנקרי (39) רונית זילברשטיין (109) רשות הטבע והגנים (43) רשות שדות התעופה (36) שדה התעופה ע"ש אילן ואסף רמון (41) שדה תעופה החדש "רמון" (25) תאגיד התיירות (33) תאגיד עירוני לתיירות אילת (34)