מחזירים את השקט לשכונות – מגבירים אכיפה נגד וילות רועשות באילת

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
מחזירים את השקט לשכונות – מגבירים אכיפה נגד וילות רועשות. העירייה תאכוף רעש מהוילות גם בהתאם לחוק רישוי עסקים, העונש יכול להגיע עד לכדי צו סגירה שיפוטי ‏לצמיתות. החקירה בעניין זה תהיה של בעל הנכס ולא של המפעיל והיא תהיה תחת אזהרה. ‏ המטרה, להשיב את השקט לשכונות.
רונית זילברשטיין
27/09/2019 | 10:43

מחזירים את השקט לשכונות – מגבירים אכיפה נגד וילות רועשות

לצד קנסות בגין הקמות רעש בווילות עסקיות בכפוף לחוקי העזר העירוניים, תנקוט העירייה בצעדים ‏נוספים בהתאם לחוקי התכנון והבניה לרבות ניתוק חשמל ומים וביטול טופס אכלוס בווילות רועשות. ‏בקרוב ניתן יהיה לאכוף גם בהתאם לחוק רישוי עסקים, העונש יכול להגיע עד לכדי צו סגירה שיפוטי ‏לצמיתות. המטרה, להשיב את השקט לשכונות.

בהתאם למדיניות ולהנחיות ראש העירייה, פועלת העירייה ביתר שאת על מנת למגר את תופעת ‏הווילות המושכרות, אשר פוגעות באיכות החיים של תושבי העיר המתגוררים בסמוך. פעולות ‏האכיפה הינן בגין הקמות רעש ושימושים חורגים זאת בהתאם לחוקי עזר עירוניים וחוקי תכנון ובניה. ‏לצד פעולות האכיפה, מבצעת העירייה באמצעות השיטור העירוני גם פעולות מנע ופיקוח.

במסגרת זו ‏נתלו בשנה האחרונה שלטים ברחבי שכונת השחמון, בה מרוכזים מרבית הווילות המושכרות. השלטים ‏מורים על איסור הקמות רעש בין השעות 14:00-16:00, 23:00-7:00. לצד זאת מסיירים שוטרי ופקחי ‏השיטור העירוני בווילות המושכרות ומסבירים לדיירים את מהות החוק. גם בשעות הלילה מבצעים ‏השוטרים והפקחים סיורים יזומים באזורים אלו. כאשר מתקבלת תלונה מגיעים שוטרים ופקחים למקום ‏וקונסים את מקימי הרעש (גובה הקנס 475 ₪). במידה שמדובר בקטינים מבצעים השוטרים, שפיכת ‏אלכוהול וכמובן מתקשרים להורים. רק בקיץ האחרון ניתנו כ – 160 דו”חות בגין הקמות רעש. באם ‏מדובר בווילה עסקית, מוגש במקביל דו”ח למינהל הנדסה וללשכה המשפטית בעירייה, ואלה פועלים ‏להגשת כתב אישום עד לכדי צו הפסקה שיפוטי. עד היום הגישה העירייה למעלה מ – 30 צווים. ‏

בפורום האכיפה האחרון, שהתכנס בהובלת ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, בהשתתפות מפקדי ‏משטרת מרחב אילת ומחוז דרום וגורמי האכיפה בעירייה, סוכם כי תוגבר האכיפה כנגד הווילות ‏הרועשות, בדגש על כאלה שלא מקיימות צווים שיפוטיים. במצב שכזה תפעיל העירייה את סמכותה ‏בהתאם לחוק תכנון ובנייה ותפעל לנתק את החשמל והמים בווילות האמורות לפי סעיף 157 לחוק, ‏לרבות ביטול טופס אכלוס. גורמי מחוז דרום, ביניהם ראש ענף אבטחה ורישוי ותובעת רישוי מחוז ‏דרום של משטרת ישראל, עדכנוכי מדובר בתופעה חוצת מחוזות ובהתנהלות עסקית לכל דבר, שיש בה ‏סכנה לשלום וביטחון הציבור. משכך ניתן יהיה לאכוף גם מתוקף חוק רישוי עסקים בגין שימוש בנכס ‏פרטי לצורך שימוש עסקי. הענישה תוכל להגיע עד לכדי סגירת העסק לצמיתות בגין ניהול עסק ללא ‏רישיון. החקירה בעניין זה תהיה של בעל הנכס ולא של המפעיל והיא תהיה תחת אזהרה. ‏

ראש העירייה מאיר יצחק הלוי: “תגובתנו לתופעה ‏היתה ותמשיך להיות חסרת סבלנות וסובלנות”. ‏

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
נגישות