מחבקים את ניצולי השואה המתגוררים באילת עם פרח, סל מזון, איגרת וגם עוגה.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
בצל הקורונה מחבקים את מאות ניצולי השואה המתגוררים באילת עם פרח, סל מזון, איגרת וגם עוגה. טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה, העומד השנה בסימן 75 שנה לשחרור מחנה אושוויץ בירקנאו, ישודר הערב (ב’) ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, בשעה 20:00 בפייסבוק העירייה.
רונית זילברשטיין
20/04/2020 | 16:33

בצל הקורונה מחבקים את מאות ניצולי השואה המתגוררים באילת עם פרח, סל מזון, איגרת וגם עוגה. טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה, העומד השנה בסימן 75 שנה לשחרור מחנה אושוויץ בירקנאו, ישודר הערב (ב’) ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, בשעה 20:00 בפייסבוק העירייה. הטקס הופק על ידי העירייה ללא קהל והוקלט מראש. מחר (ג’) בשעה 10:00 תישמע צפירת דומיה בת 2 דקות.

את הטקס שהופק וצולם כאמור מראש, פותח ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי. משתתפים בטקס, דור שני לניצולי שואה: איתי שביט – נכד של שורדת שואה, סימה זמיר – כלה של שורד שואה ויואל פונו – בנו של שורד שואה. את נר הזיכרון מדליק אבנר כרם – שורד שואה. עוד משתתפים בטקס, בקריאת יזכור, התייחדות וקריאת אל מלא רחמים, ד״ר בני גמליאלי, ד״ר דרורי גניאל והרב שמעון אייזנבך. שירה: פנינה צדוק, גיטרה: דוד לוי. את הטקס כתבו והפיקו עבור העירייה: מירלה הראל ומירב אפק. צילום ועריכה: טל אגסי.

באילת מתגוררים כ – 500 שורדי שואה. היום (ב’) יקבלו כולם בפעולה יזומה של האגף לשירותים חברתיים בעירייה באמצעות המחלקה להתנדבות, איגרת מראש העירייה, פרח וסל מזון.

באיגרת כתב ראש העירייה: “בעת קשה זו של משבר עולמי, לאומי ומקומי בצל מגפת הקורונה, אנו נדרשים לגייס את כל תעצומות הנפש והגוף כדי לצלוח את התקופה המאתגרת. בימים אלה בהם אנו מציינים את זיכרון השואה והגבורה, אנו גאים להצדיע לכם – שורדי השואה, על שעמדתם בלחצים נוראיים, בלתי אנושיים תחת משטרו של הצורר הנאצי.מתוך הטלטלה העוברת על כולנו בעקבות מגפת הקורונה, עוצמתכם משמשת לכולנו מקור להשראה ולהערצה”.את הפרחים רכשה העירייה ממשתלה בעין יהב במחיר סמלי הודות לשיתוף פעולה פורה עם יישובי הערבה הכולל בין היתר תרומה של ירקות מחקלאות הערבה.

לצד שידור הטקס, תקיים רשת המתנ”סים פעילות וירטואלית תואמת ותחלק נרות נשמה עם שמות הנספים. בני הנוער במסגרות השונות יקיימו ארבעה מפגשים וירטואליים של מיזם “זיכרון בסלון” עם דור שני ושלישי לניצולי השואה. המפגשים ישודרו בלייב באינסטגרם הנוער.

מפגש נוסף יועבר גם כן בערב יום השואה (ב’ 19:00), בזום עירוני שישודר בלייב בפייסבוק רשת המתנ”סים. בזום תתארח חנה שם טוב (דור שני לשואה). המפגש יסתיים בשירה עם ג’קי בן שושן. פעולה נוספת של הנוער תכלול שיח עם תלמידי י”ב שיספרו על המסע לפולין. השיח יועבר ב radio live באינסטגרם הנוער והוא ישמש הכנה לתלמידי כיתות י”א לקראת צאתם למסע בשנה הבאה.

עוד בימים אלה, מאמץ צוות בית ספר התיכון ע”ש “רבין” ניצולי שואה הפעילים במועדון מנש”ב– מועדון חברתי לניצולי השואה ומציע להם פעילות הפגה בסרטונים וערכות פעילות המופצות לבתיהם. בנוסף, יקבלו הניצולים עוגות שנאפו במיוחד עבורם לצד ערכה הכוללת את דגל ישראל ונר נשמה. את הערכות והעוגות יחלקו לבתי התושבים, אופנוענים אילתים, שנתרמו באהבה לעניין.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה