מאות אילתים הפגינו מול בית ראש הממשלה בירושלים כנגד סגירת שדה דב.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
מאות אילתים הפגינו מול בית ראש הממשלה בירושלים כנגד סגירת שדה דב. האילתים עמדו ברחבת בית ראש הממשלה וקראו לו שלא לנתק את צינור החמצן של אילת. לצד ההפגנה הודיעה היום ועדת הכספים הזמנית של הכנסת, בראשות ח"כ משה גפני, כי ביום חמישי הקרוב, בשעה 10:30 תקיים לבקשת ראש עיריית אילת וחברי כנסת התומכים במאבק, ישיבה בנושא 'הסכנה וההשלכות בסגירת שדה התעופה "שדה דב" על העיר אילת'.
רונית זילברשטיין
17/06/2019 | 20:03

מאות אילתים הפגינו מול בית ראש הממשלה בירושלים כנגד סגירת שדה דב. האילתים עמדו ברחבת בית ראש הממשלה וקראו לו שלא לנתק את צינור החמצן של אילת. לצד ההפגנה הודיעה היום ועדת הכספים הזמנית של הכנסת, בראשות ח"כ משה גפני, כי ביום חמישי הקרוב, בשעה 10:30 תקיים לבקשת ראש עיריית אילת וחברי כנסת התומכים במאבק, ישיבה בנושא 'הסכנה וההשלכות בסגירת שדה התעופה "שדה דב" על העיר אילת'. ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי: ״אנו נמשיך את המאבק עד ה 1.7 גם אם יידרש לשכב על הגדר של שדה דב. אם חלילה ייסגר השדה, כביש הערבה יהפוך לכביש דמים, התיירות עליה נשענת כלכלת העיר, תתרסק, לחולים יהיה קשה עד בלתי אפשרי, רופאים ומרצים הודיעו כבר שלא יגיעו, מי לוקח אחריות? התכניות בשטח שדה דב נמצאות בשלב טרום התנגדויות וייקח מינימום 3 שנים עד לתחילת עבודות".

חה״כ אבי ניסנקורן אמר בדבריו: ״זה פטנט ישראלי שבשם הקדמה במקום לקצר את זמן ההגעה מאילת למרכז, מאריכים אותו. זלזול בתושבי אילת והערבה, לא יעבור מבחינתנו לסדר היום, לכן דרשנו דיון דחוף בוועדת הכספים. מפלגת כחול לבן כמקשה אחת בעד תושבי אילת והדרום״.

חה״כ קארין אלהרר אמרה: ״שדה דב הוא בבחינת עורק החיים של תושבי אילת והפתרונות שמוצעים להם הם בבחינת פלסטר על עורק ראשי מדמם. הממשלה מוכרחה למצוא פתרון מיידי שיאפשר חיבור בין אילת למרכז הארץ בצורה יעילה, אפקטיבית ונגישה לציבור הרחב. זו הדרך של הממשלה, קודם מקבלים החלטה לא טובה, אחר כך מזדעקים לתת לה נימוקים לא מספקים. הנזק כתוצאה מהמהלך הזה לא מתחיל בפגיעה בתיירות ובכלכלת העיר ולא נעצר בחולים המתגוררים בעיר, שטסים באופן קבוע למרכז לקבל טיפול רפואי הולם אלא נזק חברתי כבד שלא רק תושבי אילת יספגו אלא החברה הישראלית בכללותה. המחיר הוא בפגיעה נוספת, אנושה וכואבת בפריפריה הישראלית, שנדמה שמזמן נשכחה מעיניה של הממשלה בכלל ובעיניו של נתניהו בפרט״.

ד״ר חנן גינת – יו״ר מועצה אזורית חבל אילות אמר: ״אם המדינה לא תשקיע, תעודד, תאפשר ותקדם את החיים בפריפריה ובמיוחד הרחוקה של אילת וחבל אילות, לא ניתן יהיה לחיות באזורים האלה. סגירת שדה דב היא פגיעה דרמטית ביכולת של החיים בפריפריה הרחוקה בתחומי בריאות, חינוך, תרבות ורווחה. סגירת השדה תגרום לכך שיותר אנשים יסעו בכביש 90 ולכן אנו קוראים לראש הממשלה לעצור עכשיו את המהלך של הסגירה ולמצוא פתרונות ראויים״.

עוד עלו במת העצרת נוער אילתי, חולות אונקולוגיות וגורמי תיירות שסיפרו על ההשלכות הקשות בכל ההיבטים על העיר אילת האם חלילה ייסגר שדה דב.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

תגיות
אגף התנועה במשטרת ישראל (26) אילת (1351) אלי לנקרי (48) אלי לנקרי ראש עיריית אילת (137) בית חולים יוספטל (50) בסיס חיל הים (זי"ס) (19) דוברת משטרת מרחב אילת, פקד אפרת אקלר (67) דר' דרורי גניאל (59) המועצה האזורית חבל אילות (29) המועצה האזורית ערבה תיכונה (28) המשרד להגנת הסביבה (31) חבל אילות (46) חרבות ברזל (65) יוסי חן – מנכ"ל תאגיד התיירות העירוני (28) כביש 12 (29) כביש 40 (59) כביש 90 (134) כביש הערבה (130) כיבוי אש אילת (91) מאיר יצחק הלוי (161) מאיר צור, ראש מועצה אזורית הערבה התיכונה (19) מד"א אילת (29) מד"א נגב (42) מינהל החינוך אילת (33) מירי קופיטו (26) מלונאות, תיירות (20) מעבר הגבול ע״ש מנחם בגין (טאבה) (22) מפקד משטרת מרחב אילת, נצ״מ משה פינצי (20) מפרץ אילת (83) משטרת אילת (278) משטרת ישראל (267) משרד התיירות (36) נגיף הקורונה (77) עיריית אילת (424) ערבה תיכונה (99) פיקוד העורף (21) פרקליטות מחוז דרום (פלילי) (21) ראש עיריית אילת, אלי לנקרי (39) רונית זילברשטיין (109) רשות הטבע והגנים (43) רשות שדות התעופה (36) שדה התעופה ע"ש אילן ואסף רמון (41) שדה תעופה החדש "רמון" (25) תאגיד התיירות (33) תאגיד עירוני לתיירות אילת (34)