ילד טבע בחוף ריף הדולפינים באילת. הועבר לבית החולים סורוקה בבאר שבע

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
ילד טבע בחוף ריף הדולפינים באילת. חובשים ופראמדיקים של מד”א העניקו טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה מתקדמות וכאשר חזר הדופק פינו לבי”ח יוספטל ילד בן 7 במצב קשה כשהוא מונשם. הועבר בערב לבית החולים סורוקה בבאר שבע
רונית זילברשטיין
14/05/2021 | 21:00

ילד טבע בחוף ריף הדולפינים באילת. חובשים ופראמדיקים של מד”א העניקו טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה מתקדמות וכאשר חזר הדופק פינו לבי”ח יוספטל ילד בן 7 במצב קשה כשהוא מונשם.
פראמדיק מד”א גבי בריבו סיפר: “כשהגענו למקום ראינו את הילד שנמשה מהמים שוכב על החוף כשהוא מחוסר הכרה ומבצעים בו פעולות החייאה ראשוניות. המשכנו את הטיפול הרפואי שכלל הנשמה מתקדמת ומתן תרופות, הכנסנו אותו לניידת טיפול נמרץ וכאשר מצבו התייצב מעט פינינו אותו במצב קשה לבית החולים.”

לפי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים, בחמש השנים האחרונות (2016-2021) טבעו למוות בישראל 103 ילדים. טביעה היא גורם התמותה השני בשכיחותו מתאונות ילדים.

אורלי סילבינגר, מנכ”לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: “טביעה בים מהווה 10% ממקרי טביעות הילדים. אם מרבית מקרי טביעה של תינוקות ופעוטות מתרחשת בסביבה הביתית, הרי שאצל ילדים גדולים יותר הסיכון לטביעה בים ובמקורות מים טבעיים גדול יותר. אנחנו קוראים להורים, במיוחד עכשיו עם תחילת הקיץ, אל תגידו לי זה לא יקרה – מהווים דוגמה חיובית לילדים ונכנסים לים רק כשיש שירותי הצלה פעילים. הים הוא מתעתע ויש בו בורות וזרמים העלולים להיות מסוכנים גם לשחיינים מנוסים. מציל יכול לכוון את הרוחצים ולהתריע מפני הסכנות”.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה