הסגר על העיר אילת בחופשת חגי תשרי יעלה למדינת ישראל כ600,000,000 מיליון שקלים

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
הסגר על העיר אילת בחופשת חגי תשרי יעלה למדינת ישראל כ600,000,000 מיליון שקלים, כך עולה ממכתבו של ראש עיריית אילת- מאיר יצחק הלוי לחברי קבינט הקורונה ולשרי הממשלה. הממשלה דחתה את המתווה שיאפשר את פתיחת העיר בחג הסוכות.
יהודית זילברשטיין
22/09/2020 | 14:04

הסגר על העיר אילת בחופשת חגי תשרי יעלה למדינת ישראל כ600,000,000 מיליון שקלים, כך עולה ממכתבו של ראש עיריית אילת- מאיר יצחק הלוי לחברי קבינט הקורונה ולשרי הממשלה. וזאת לאחר שהממשלה דחתה את המתווה שיאפשר את פתיחת העיר בחג הסוכות. במכתב לשרי הממשלה דרש ראש העירייה לכנס את פורום השרים לנושאי אילת לדיון חירום על משבר הקורונה המאיים לחסל כלכלית את העיר אילת.

“הסגר הנוכחי יגרום לצערי הגדול לפגיעה קשה במיוחד שהנזקים ממנה בחלקים גדולים יהיו בלתי הפיכים” כתב ראש העירייה בפניה לשרי האוצר, הפנים, הבריאות, התיירות, הכלכלה, העבודה והרווחה ולמנכ”ל משרד ראש הממשלה והוסיף: “מתוך דאגה זו, שיגרתי כבר בתאריך 19.7.20 מכתב דחוף לשרי האוצר, הפנים והבריאות ובו הצגתי את אשר יתרחש באילת אם ונדרש לסגר נוסף ולכן ביקשתי לקיים דיון דחוף בנושא. לצערי הסגר הגיע וירושלים דוממת ואילת מדממת”.

עוד במכתב הבהיר ראש העירייה, כי היה והסגר באילת יימשך עד לאחר חופשת הסוכות ואולי אף מעבר לכך, תגיע העיר אילת למצב בו כ- 80%-75% מתושביה העובדים נמצאים ללא תעסוקה. דבר שיצריך טיפול בתושבים שמצבם הכלכלי ובריאותם הנפשית במצב רע במיוחד. “נמצא עצמנו בהגירה שלילית ומדינת ישראל תימצא במצב שהיא נדרשת לשלם לאילת מידי חודש מעל ל- 600 מיליון ₪” כתב ראש העירייה ודרש כאמור מהשרים את התערבותם הדחופה לתיאום ישיבת חירום לדיון באתגרי אילת על רקע משבר הקורונה המאיים לחסל כלכלית את העיר אילת.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה