החקלאים בקיבוץ יטבתה חילקו בצל לתושבי אילת לאחר שלא הצליחו לשווק את הבצל לרשתות השיווק

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
החקלאים בקיבוץ יטבתה חילקו בצל לתושבי אילת לאחר שלא הצליחו לשווק את הבצל לרשתות השיווק בישראל עקב היתר יבוא בצל מחו”ל. החקלאים במחאה העדיפו לחלק לתושבי העיר אילת.
רונית זילברשטיין
23/04/2020 | 15:42

עשרות תושבים הגיעו לחנות מחסן למקצוען באילת ולקחו בצל, תנובת החקלאים בקיבוץ יטבתה שהועברה לחלוקה בעיר. טל עמר מנהל המכירות בקו ערבה (קיבוצים ומושבים) של המחסן למקצוען סיפר כי שמע מהחקלאים שהם לא מצליחים לשווק את התוצרת שלהם לסופרים כי אותם רשתות שיווק מעדיפות לרכוש פירות וירקות תוצרת עזה או מטורקיה בשל הפרשי המחיר.

“בעוד שיש בארץ חקלאים שמעדיפים לזרוק את הסחורה כי הם לא מצליחים לעמוד במחירים האלו. בארץ כדי לגדל פירות וירקות צריכים לעמוד בדרישות נוקשות בכל הקשור לגידול, השקיה, דישון, ריסוס”. מספרים החקלאים בערבה. “ביבוא מעזה או טורקיה משרד הבריאות לא דורשים את אותו הסטנדרטים שדורשים מהחקלאים ואתם לא רוצים לדעת באיזה מים משקים את הגידולים שאתם אוכלים. יש חקלאים שעבדו עונה שלמה ועכשיו מבינים שגם הם צריכים להתמודד עם משבר הקורונה וגם מבינים שהם לא יוכלו ליהנות מפרי עמלם, הסחורה תזרק ולא תהיה להם הכנסה”, אומרים החקלאים.

הבעלים של מחסן למקצוען פנה לקיבוץ יטבתה והביא לאילת כמה משטחי בצלים מבית האריזה בקיבוץ יטבתה כדי לחלק אותה לתושבי אילת ללא שום עלות וללא התניה של קניה וללא הגבלה של כמות.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
נגישות