באילת מגנים את האונס הקבוצתי במלון באילת

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
בעיר אילת מגנים את האונס הקבוצתי. גם באילת כמו בכל הארץ תתקיים היום (ה’) בשעה 20:00, הפגנה במחאה על האונס הקבוצתי בשיתוף עירוני והתושבים, ברחבת מוזיאון “אילת עיר” מול כיכר התיירות.
רונית זילברשטיין
20/08/2020 | 13:39

על רקע מקרה האונס המזעזע שארע בבית מלון בעיר אילת גינה והוקיע ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי את המעשה: “מדובר בהתנהגות בהמית של חבורת גברים חסרי מוסר, שבחרו בהתנהגות גסה ובלתי נסבלת לפרוק עול בעיר. אנו מקווים שימצו את הדין עם כל המעורבים”. בעקבות המקרה, תתקיים הערב (ה’) באילת כמו בכל הארץ, הפגנת מחאה, בשעה 20:00 ברחבת מוזיאון “אילת עירי” מול כיכר התיירות.

סופיה גורדייב – מנהלת מרכז הסיוע לנפגעי/ות תקיפה מינית באילת: “אנחנו מגנים את מקרה האונס הקבוצתי של הנערה בת ה-16 וכל מקרה של אלימות מינית באילת ובכל מקום בארץ. אנחנו פועלים במספר תכניות עירוניות כגון “תו ריספקט” ויופי של שליחות על מנת להפוך את התושבים להיות שומרי הסף במקרה שהם רואים מישהי במצוקה. כמו כן, במרכז סיוע אנחנו מלווים את הנפגעים ונפגעות ומעניקים להם סיוע”. לצד הפעילות האמורה, פועלים הגורמים להרחיב את המענים שיש באילת, כגון הקמת חדר אקוטי לאיסוף ראיות עבור הרשעה של הפוגעים.

העיר אילת המארחת מידי שנה למעלה מ – 2.5 מיליון נופשים מהארץ ומהעולם ובימים אלה כ – 80,000 נופשים מידי שבוע, מתמודדת עם אתגרים רבים בהם אירוח בצל הקורונה תוך שמירה מרבית על בריאות הציבור, אירוח של עשרות אלפי בני נוער מכל הארץ ובתי מלון מלאים כמו מרכזי הקניות, האטרקציות והחופים. כחלק מהמענים שמציעה העיר למען שמירה על שלום ובריאות הנופשים, סיירת “נאמני העיר הירוקה” העוסקים בהסברה בצל הקורונה, מצלמות ומערכות כריזה ברחבי העיר, מתחם נוער ענק המוצב בטיילת ועובדי נוער המסיירים בלילות לאורך החופים והטיילות. כחלק מהמענים לטיפול באלימות מינית, עיריית אילת היא הרשות היחידה בארץ המפעילה דרכה מרכז סיוע לנפגעי תקיפה מינית ויצרה “תו ריספקט”למניעת אלימות והטרדות מיניות במקומות בילוי.

מרכז סיוע לנפגעי/ות תקיפה מינית באילת פועל במסגרת האגף לשירותים חברתיים בעירייה, כחלק מהמרכז הרב תחומי לטיפול ומניעת אלימות.
המרכז פועל באמצעות כ – 50 מתנדבות ומתנדבים שעברו הכשרה מתאימה ומפעיל גם יחידה לטיפול בנפגעות תקיפה מינית, המציעה טיפול פרטני ללא השתתפות כספית. פעילות המרכז כוללת קו חירום הפועל 24/7, ליווי בהליכים רפואיים, ליווי בהליך הפלילי, פגישות למתן תמיכה ופעילות הסברה במגזר הפרטי והציבורי. כפעולה משלימה לעבודת מרכז הסיוע מיושם באילת”תו ריספקט”– מיזם ייחודי ליצירת מרחב בילוי בטוח לנשים וגברים, במסגרתו עובר צוות העובדים הכשרה לחיזוק יכולת הזיהוי של סימני מצוקה, איתור ומניעה של אלימות והטרדות מיניות, הסבר על סם האונס ועוד.
המקום עצמו מחויב בתליית מדבקות וכרזות המיועדות לציבור המבלים, תאורה בהירה בשירותים וקשר רציף עם רכזת הפרויקט והרשויות.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
נגישות