ראש עיריית אילת נפגש עם סגן ראש הממשלה ושר המשפטים – גדעון סער, עם שר האוצר ועם שרת החינוך

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
ראש עיריית אילת- אלי לנקרי נפגש עם סגן ראש הממשלה ושר המשפטים – גדעון סער, עם שר האוצר – אביגדור ליברמן, עם סגן השר אביר קארה ועם שרת החינוך- יפעת שאשא ביטון.
רונית זילברשטיין
19/10/2021 | 00:00

ראש עיריית אילת- אלי לנקרי נפגש עם סגן ראש הממשלה ושר המשפטים – גדעון סער, עם שר האוצר – אביגדור ליברמן, עם סגן השר אביר קארה ועם שרת החינוך- יפעת שאשא ביטון.

בפגישה עם סגן ראש הממשלה ושר המשפטים – גדעון סער, דנו השניים בהרחבת החלטת הממשלה שנועדה לפצות את אילת כנפגעת העיקרית מסגירת שדה דב. עוד דנו בסיום תכנון הרכבת והצורך הדחוף להאיץ את השלמת החקיקה במסגרת אזור סחר חופשי החל על אילת וסביבתה.

“לא סוד הוא, כי ריחוקה הגיאוגרפי של אילת יוצר חסמי כניסה ניכרים לחברות וליחידים המעוניינים להשקיע ולהשתקע כאן” אמר ראש העירייה והוסיף: “כעיר נמל וכמרכז תיירות בינלאומי, העיר אילת יכולה וחייבת לעמוד בתחרות הכלכלית הגוברת מול שכנותיה וכעת ביתר שאת, עם כינונם של “הסכמי אברהם”.

בפגישה הציג ראש העירייה לשר את התוכנית להרחבת חוק אזור סחר חופשי וציין בפניו, כי השלמת הגדרתה של אילת כאזור סחר חופשי מלא וחיזוקה של העיר הדרומית במדינה הוא בראש ובראשונה אינטרס לאומי, שיביא להגירה חיובית לעיר, לשיפור בסחר הבינלאומי ולעידוד תיירות החוץ והפנים.סגן ראש הממשלה ושר המשפטים שהינו ידיד אמת של העיר אילת ופועל נמרצות לקידומה, הדגיש כי ימשיך לסייע בכל דרך לעיר אילת, לחיזוקה ולקידומה.

גם בפגישה עם שר האוצר – אביגדור ליברמן העלה ראש העירייה את הצורך בקידום העיר אילת ובהרחבת החלטת הממשלה בעניין. כזכור הנושא עלה גם בוועדת הכספים, שם הוחלט כי על רקע הערכות חדשות מהתמורה הצפויה משיווק קרקעות שדה דב, יוסב חלק מהתקבולים לטובת העיר אילת ושדרוג כביש הערבה.

במכתב שהופנה בשבוע שעבר לשרי הממשלה, הדגיש ראש העירייה את הצורך בחיזוק העיר אילת בהתאם להחלטת הממשלה 4662 מיום 4.8.2019. לקראת הדיונים על תקציב המדינה, שב וביקש ראש העירייה לאשר את הרחבת החלטת הממשלה, לפיה תפוצה העיר אילת בסך של 800 מיליון ₪. 530 מיליון ₪ מאושרים ונדרש לאשר את הפעימה השנייה על סך 220 מיליון ₪.

עוד ציין ראש העירייה, כי נוכח הסכום המשמעותי שהושג בשיווק קרקעות שדה דב, הרבה מעבר לצפוי, יכול לשמש מקור תקציבי מתאים שיאפשר להגדיל משמעותית את ההקצאה הממשלתית לשיפור תשתיות שיקדמו את העיר אילת וסביבתה, וכי התנאים בשלים למימון פרויקטים רב-שנתיים שיקטינו משמעותית את הפערים בין אילת לשאר אזורי מדינת ישראל ויתרמו לצמצום הפערים הכלכליים והחברתיים.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה