משרד האוצר יעמיד תכנית סיוע כלכלי לחברות התעופה הישראליות- ארקיע וישראייר.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
משרד האוצר יעמיד תכנית סיוע כלכלי לחברות התעופה הישראליות- ארקיע וישראייר. במסגרת הסיוע תרכוש המדינה בסכום קבוע מראש כרטיסי טיסה הנרכשים במסגרת הסדרי הטסת כוח אדם במערך אבטחת התעופה הישראלית בעולם,
רונית זילברשטיין
20/03/2021 | 15:57

משרד האוצר יעמיד תכנית סיוע כלכלי לחברות התעופה הישראליות- ארקיע וישראייר.

לנוכח התארכות משבר הקורונה והפגיעה החריגה בענף התעופה הישראלי, משרד האוצר מעמיד תכנית סיוע כלכלית שתאפשר תזרים מיידי שיקל על פעילותן של חברות התעופה בתקופה זו.
במסגרת הסיוע תרכוש המדינה בסכום קבוע מראש כרטיסי טיסה הנרכשים במסגרת הסדרי הטסת כוח אדם במערך אבטחת התעופה הישראלית בעולם, לתקופה של 20 שנה בסכומים מהוונים. סכום זה לא ישתנה אף אם יהיה שינוי בהיקף הכרטיסים הנדרש בהתאם להנחיות הביטחון כפי שיהיו מעת לעת.

המתווה המוצע שיותנה בביצוע הנפקת הון של החברות, יסייע לחיזוק היציבות הפיננסית שלהן ויקל עליהן להתמודד עם משבר הקורונה.
בהתאם למסגרת המתווה המוצע, הגיעה המדינה לסיכום עם חברת אל על וחברת סאן דור הכולל תשלום בסך 210 מיליון דולר בגין רכישת כרטיסי טיסה לכוח אדם במערך אבטחת התעופה, וכאמור סכום זה לא ישתנה אף אם יהיה שינוי בהיקף הכרטיסים הנדרש.

מימוש ההסכם יעשה בכפוף להתחייבות אל על לבצע הנפקת הון של 105 מיליון דולר, כאשר סך של 43 מיליון דולר יוזרם על ידי בעלת השליטה בחברה, ובכפוף לתנאים נוספים.
מתווה זה מחליף את הצעת המדינה הקודמת להעמדת ערבות מדינה ייעודית להלוואה שתיקח אל על. בכוונת גורמי המקצוע במשרד האוצר להציע בימים הקרובים את המתווה, על בסיס קריטריונים שוויוניים, ליתר החברות התעופה הישראליות בהן טס כוח האדם כאמור.
התכנית והסיכום כפופים למספר תנאים וביניהם קבלת החלטת הממשלה בנוגע לתכנית.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
נגישות