מלגות לימודים בסך כולל של למעלה מ 1.6 מיליון ₪ הוענקו ל 160 סטודנטים אילתים

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
מלגות לימודים בסך כולל של למעלה מ 1.6 מיליון ₪ הוענקו ל 160 סטודנטים אילתים הלומדים במוסדות אקדמיים באילת או ברחבי הארץ זכו במלגת לימודים מלאה בסך 10,000 ₪במסגרת “מיזם פיס”. 10 סטודנטים נוספים בני ובנות אילת קיבלו מלגת לימודים בגובה 2,500 ₪.
רונית זילברשטיין
26/05/2021 | 19:59

מלגות לסטודנטיות ולסטודנטים של אילת

בזמן שהלימודים האקדמיים התקיימו השנה בזום בצל הקורונה, נערכה העירייה כבכל שנה לגייס תרומות לטובת מלגות לסטודנטים. למרות האתגרים הוענקו גם השנה מלגות לימודים בסך כולל של למעלה מ 1.6 מיליון ₪. 160 סטודנטים אילתים הלומדים במוסדות אקדמיים באילת או ברחבי הארץ זכו במלגת לימודים מלאה בסך 10,000 ₪במסגרת “מיזם פיס”. 10 סטודנטים נוספים בני ובנות אילת קיבלו מלגת לימודים בגובה 2,500 ₪. בתמורה למלגות מחזירים הסטודנטים שעות התנדבות בקהילה. הם חונכים תלמידים, מלווים קשישים מסייעים בחלוקת מזון, מתנדבים בעמותות סיוע ועוד.
כחלק מפועלו של ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי לקידום וביסוס האקדמיה, במסגרתו מוענקת כבר למעלה מעשור מלגת לימודים מלאה ללומדים בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון, שותפה העירייה זו השנה השישית ל”מיזם פיס”, במסגרתו מעניק מפעל הפיס מלגה בסך 5,000 ₪ לכל סטודנט, והעירייה באמצעות קרן אילת ביחד עם פר”ח ועמותות נוספות, ביניהן קרן גרוס, עמותת ידידים, עמותת אתנחתא ועוד, מכפילות את הסכום בתמורה ל – 140 שעות התנדבות בקהילה.

ראש העירייה המשמש גם כיו”ר קרן אילת, ביחד עם מנהל וגזבר הקרן – סמו סמוראי, פועלים לאורך השנים לרתום ולגייס חברות עסקיות וקרנות פילנטרופיות לתרום לטובת מלגות לסטודנטים אילתים. תכנית המלגות העירונית מופעלת על ידי אגף צעירים והון אנושי במינהל שח”ק בעירייה, וכל חברי הוועדה הציבורית, בראשות מאיר אליהו, פועלים בהתנדבות מלאה.
לוועדת המלגות הוגשו השנה 223 בקשות למלגה. 77% מהבקשות אושרו ע”י הוועדה. יתר הבקשות נדחו על רקע אי עמידה בקריטריונים של קרן אילת ושל השותפים. מתוך 170 המלגות שחולקו, 110 מהן הוענקו לסטודנטים אילתים שלומדים ב-35 מוסדות אקדמיים ברחבי הארץ, ועוד 60 מלגות לסטודנטים הלומדים במוסדות האקדמיים באילת. חשוב להדגיש כי הסטודנטים הלומדים באוניברסיטת בן גוריון באילת, מקבלים גם הם מלגת לימודים מלאה מטעם המוסד האקדמי בשיתוף פר”ח ומגבית קנדה.

השנה, בשל המצב הביטחוני, בוטל טקס המלגות השנתי של עיריית אילת, שתוכנן להתקיים לפני חג השבועות. הסטודנטים הוזמנו להגיע למרכז צעירים ולאסוף את מעטפת המלגה ובה צ’ק ואיגרת ברכה מראש העיר.

“מעגל הטוב לא מסתיים בהענקת המלגה. הסטודנטים והסטודנטיות מחזירים לקהילה באילת מעל 24,000 שעות של עשייה חברתית קהילתית משמעותית” מספרת שרון מיר, מנהלת אגף צעירים והון אנושי במינהל שחק בעירייה. לנוחות הסטודנטים, הוקם השנה באתר האינטרנט של מרכז צעירים, ריכוז מפורט של מקומות התנדבות באילת, על כל הקשת החברתית. הסטודנטים יכלו להתרשם ממגוון האפשרויות ולבחור לעצמם את המקום שאליו הם הכי מתחברים ובו הם יכולים לתרום מכישוריהם ומזמנם. חלק מהסטודנטים חונכים תלמידים ומסייעים לצמצם פערים לימודיים, חלקם מתנדבים בעמותות סיוע לנזקקים ולקשישים באיסוף וחלוקת מזון, מספר סטודנטים מפעילים תכניות העצמה לבני נוער בסיכון, לנשים באלימות או לאנשים עם מוגבלות, למשל בנושא של אורח חיים בריא ועוד.

“השנה, אפשרנו לסטודנטים גם מקום של יוזמה אישית. מלבד התנדבות במסגרת עמותות וגופים שפועלים בעיר ועושים עבודת קודש 365 ימים בשנה, נתנו לסטודנטים חופש ליזום לתכנן ולהוביל פרויקטים של עשייה חברתית אישית, ונולדו יוזמות נפלאות, יצירתיות ומלאות התלהבות” הוסיפה שרון. בין היוזמות למשל, קבוצת סטודנטים אימצה בניין של 36 דיירים במטרה להפוך אותם לקהילה, שתי סטודנטיות בנו והובילו תכנית העצמה לקבוצת נשים צעירות, סטודנטים הכשירו אנשים בתחומי דיגיטל, סטודנטית הקימה קבוצה חברתית של הורים לילדים אוטיסטים בתפקוד גבוה, סטודנט יזם ובנה מיני-ספריות שיפוזרו בפארקים בעיר ועוד ועוד.
מצורפת תמונה של צוות מרכז צעירים.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה