כתב אישום נגד הגננת אילנה קובר מאילת הוגש לבית משפט המחוזי בב"ש. מעצרה הוארך בחודש.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד אילנה קובר (63) מאילת לאחר שב 380 מקרים שונים התעללה ב – 26 פעוטות שהיו תחת אחריותה. בנוסף, הוגשה בקשה לחילוט הנכס ששימש להפעלת הגן.
רונית זילברשטיין
12/06/2023 | 13:54

כתב אישום נגד הגננת אילנה קובר מאילת. הוגש לבית משפט המחוזי בב"ש. מעצרה הוארך בחודש. ההורים "אנחנו, הורי הפעוטות, פונים מכאן לרננה התובעת ולתקשורת ואומרים לכם 'זכות הציבור לדעת'!! "שחררו את קלטות תיעודי הזוועות לתקשורת!!!"
:
פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד אילנה קובר (63) מאילת לאחר שב 380 מקרים שונים התעללה ב – 26 פעוטות שהיו תחת אחריותה. בנוסף, הוגשה בקשה לחילוט הנכס ששימש להפעלת הגן.

מכתב האישום שהוגש על ידי עו"ד ערן צברי ורננה לוי עולה כי קובר ניהלה גן ילדים בו היו 26 פעוטות בגילאים 9 חודשים עד לשלוש וחצי. קובר בהיותה אחראית על הפעוטות ביצעה מעשי התעללות גופנית ונפשית ותקפה לכל הפחות ב 380 מקרים שונים כ 23 מהפעוטות מתוך 26 ילדי הגן, זאת בעוד שכל ילדי הגן היו חשופים לאלימות הבלתי פוסקת מצידה כלפי חבריהם בגן. לאור האמור יוחסה לקובר התעללות נפשית בכל ילדי הגן.

קובר, תקפה את הפעוטות בדרכים שונות בין היתר משכה כסא כשפעוט עמד עליו והעיפה את הפעוט לרצפה, בעטה בראשו של תינוק שישב בטרמפולינה, חצתה את החדר כדי לתקוף פעוט שישב בכסאו, משכה חלק מהפעוטות כשהיא מכניסה יד לתוך פיהם, משכה לפעוטות בשערותיהם וגררה אותם, הפנתה אלימות מכוונת מצד חלק מהפעוטות כלפי אחרים כשהיא מעודדת חלק מהם להכות ולמשוך בשערות של פעוט אחר, חסמה את פיהם של פעוטות בכדי למנוע מהם להשמיע קול או בכי, לחצה על חזיהם וצווארם של פעוטות תוך שהיא מפעילה את משקל גופה ועוד.

אכזריותה של קובר התבטאה בכך שלא פעם תקפה תינוקות ופעוטות שלא תוך כדי טיפול בהם, אלא ניגשה אליהם על מנת לתקוף אותם שכשניכר שהם שקטים או עסוקים בענייניהם. כך למשל, חצתה את החדר לתינוק בטרמפולינה, הכתה אותו בפיו משכה אותו בראשו והטיחה אותו על הטרמפולינה, טלטלה את הפעוטות בצורה אגרסיבית, בעטה בפעוטות, השתמשה בפעוטות אחרים שהחזיקה והטיחה אותם בפעוט אחר שחלפה על פניו, השכיבה באגרסיביות ערימת מזרנים על גופו של תינוק ששכב על מזרן אחר.

בנוסף, צבטה את הפעוטות, הכתה אותם בידיה, בעטה בהם, הטיחה ילדים אל הרצפה ואל הכסאות, הרימה פעוטות מיד אחת של הפעוט וגררה אותו לאורך החדר או החצר, האכילה פעוטות בכוח, הרימה והזיזה פעוטות בכוח אף כשישנו והטיחה אותם על המזרן, גררה פעוטות אחריה, הושיבה פעוטות בכוח על הכיסא ודחפה את הכיסא עם הפעוט בחוזקה לשולחן, חיתלה תינוקות ופעוטות בכוח. בכל המקרים הסבה קובר לפעוטות ולתינוקות שהותקפו כאב משמעותי והללו פרצו בבכי וקובר השאירה אותם לבכות.

קובר ניהלה את הגן תוך שימוש תדיר באלימות כלפי הפעוטות, כשהיא משרה אווירה קשה של אלימות ופחד, ומנצלת את העובדה כי מדובר בפעוטות רכים שאינם יכולים להתגונן מפניה, ואינם מסוגלים לדווח ולהתלונן על מעשיה הנפשעים.
בבקשת המעצר שהוגשה במקביל ציינו עורכי הדין צברי ולוי כי: "… המשיבה נהגה באלימות שיטתית ובאכזריות כלפי פעוטות שהיו תחת אחריותה, תלויים בה לחלוטין, במשך השעות הארוכות בהן היו בגן, תוך פגיעה קשה באמון שנתנו הורי הפעוטות במשיבה, עת הפקידו בידיה את היקר להם מכל.

חמורה מכך היא פגיעתה של המשיבה בנפשם הרכה של הפעוטות שחוו אלימות ואכזריות מצד המבוגר האחראי שאמור היה לטפל בהם ולדאוג לצרכיהם. אין ספק כי התנהגות זו מטלטלת ומערערת את עולמם של הפעוטות חסרי הישע, והשלכותיה הרעות עלולות להיות ארוכות טווח, השלכות שהפעוטות מתמודדים איתם כבר עתה."

לקובר יוחסו 26 עבירות של התעללות בקטין או בחסר ולכל הפחות 380 עבירות של תקיפת קטין וחסר ישע על ידי אחראי.

מעיין אורטל אם לשני פעוטות מפעוטון הזוועות של אילנה קובר באילת: "אנחנו עומדים כאן היום, נציגות של הורים, שחרב עליהם עולמם ביום אחד. ילדים שחוו התעללות פיזית ונפשית שיאלצו להתמודד עם המשקעים שלה כנראה כל החיים. הילדים הקטנים שלנו חוו טרור, אלימות פיזית, נפשית, חרמות מצד הגננת אילנה קובר, הרעבה מחד ופיתום מאידך.

בימים האחרונים הגענו, ההורים, לתחנת משטרת אילת לצפות בתיעודי ההתעללות ונחשפנו לתיעודים קשים! קשים! קשים!
בהם, קשירת חלק מהפעוטות ל'נדנדת עונש' תוך שימת טאטרא על ראשם ומתן מכות לפנים. אחיזת הילדים מהצוואר, חניקתם, הטחתם בקיר או ברצפה, בידודם בחדרי חושך, משיכות בשער, הטחתם אחד על השני תוך שימוש בכח ואלימות, פתיחת הפה שלהם ודחיסת אוכל ישר לגרונם, מניעת אוכל מחלק מהקטינים בכוונה בזמן שכל יתר הקטינים אוכלים , אחיזת קטין בין רגליה של הצוררת אילנה קובר תוך דרישה מפעוטות אחרים להרביץ לילד שהיא אוחזת בו ועוד תיעודי זוועות שהדעת אינה יכולה לתפוס.

היום הוגש כתב אישום כנגד הצוררת אילנה קובר בעלת הפעוטון והמתעללת הראשית לכאורה פה בביה"מש בבאר שבע. אנחנו מאמינים בפרקליטות ובשופטי הדרום. אנחנו רוצים להאמין שלוקחים את המקרה החמור הזה של מעל 450 מקרי התעללות פיזית ונפשית מתועדים יום יום והמערכות בראשן מערכת החינוך יפנימו שהגיעה העת לשינוי , ללמוד את המקרה שלנו ולייצר מערכות שמגינות בזמן אמת על פעוטות שאינם יכולים לדבר!
אנחנו, הורי הפעוטות, פונים מכאן לרננה התובעת ולתקשורת ואומרים לכם 'זכות הציבור לדעת'!! :
1. לא להרפות ממשתפות הפעולה! משתפות הפעולה ! משתפות הפעולה !! הסייעות : רעות קובר, רותי רפאל ומרסל גואטה.
משך חודשים הן היו עדות למעשי האלימות, לחרמות, לבידודים ולהתעללות הנפשית והפיזית כלפי ילדנו – ולא עצרו את זה לרגע

העונש למשתפי פעולה לא צריך להיות פחות חמור מעונשה של הצוררת , אילנה קובר. 2. אנחנו אומרים לכם שוב "זכות הציבור לדעת"!!! "שחררו את קלטות תיעודי הזוועות לתקשורת" !!! .לא לצוררת אילנה קובר ולא לסייעות, משתפות הפעולה, מגיע ליהנות מהעדר חשיפתן של הזוועות.
לילדים שלנו מגיע צדק! מגיע להם שיראו את הזוועות שהם חוו, איך הופקרו, לאלימות, לחרמות לזוועות של צוררת חסרת לב !! לא מגיע לצוררת ומשתפות הפעולה הגנה תקשורתית

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

תגיות
אגף התנועה במשטרת ישראל (24) אילת (1192) אלי לנקרי (48) אלי לנקרי ראש עיריית אילת (121) בית חולים יוספטל (50) דוברת משטרת מרחב אילת, פקד אפרת אקלר (60) דר' דרורי גניאל (59) המועצה האזורית חבל אילות (26) המועצה האזורית ערבה תיכונה (24) המשרד להגנת הסביבה (30) חבל אילות (40) חרבות ברזל (22) יוסי חן – מנכ"ל תאגיד התיירות העירוני (27) כביש 12 (26) כביש 40 (52) כביש 90 (123) כביש הערבה (119) כיבוי אש (18) כיבוי אש אילת (84) מאיר יצחק הלוי (161) מאיר צור, ראש מועצה אזורית הערבה התיכונה (19) מד"א אילת (25) מד"א נגב (38) מינהל החינוך אילת (33) מירי קופיטו (26) מלונאות, תיירות (20) מעבר הגבול ע״ש מנחם בגין (טאבה) (21) מפקד משטרת מרחב אילת, נצ״מ משה פינצי (20) מפרץ אילת (68) משטרת אילת (258) משטרת ישראל (250) משרד התיירות (33) נגיף הקורונה (77) עיריית אילת (397) ערבה תיכונה (88) פיקוד העורף (19) פרקליטות מחוז דרום (פלילי) (21) ראש עיריית אילת, אלי לנקרי (35) רונית זילברשטיין (107) רשות הטבע והגנים (42) רשות שדות התעופה (35) שדה התעופה ע"ש אילן ואסף רמון (41) שדה תעופה החדש "רמון" (25) תאגיד התיירות (31) תאגיד עירוני לתיירות אילת (33)