חברי מועדון “בשביל הזהב” חוגגים גיל גבורות וחג אורים במתנ’ס קולייר

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
240 אזרחים ותיקים תושבי אילת, ילידי שנת 1941 חתמו את שנת 2021 עם הגיעם לגיל 80. כל אחת ואחד מהם זכו לביקור אישי עם ברכה ומתנה. עשרות מתנדבים ביניהם עובדי עירייה, עובדי מס ההכנסה, מרכז צעירים ועוד, פוקדים בימים אלה את בתי החוגגים ומשמחים את לבם.
רונית זילברשטיין
03/12/2021 | 19:22

חברי מועדון “בשביל הזהב” חוגגים גיל גבורות וחג אורים במתנ’ס קולייר עם האומנים -אודי טרן והזמרת מאיה. הגיעו לברך ראש העירייה- אלי לנקרי , סגן ראש העירייה- סטס דינקין , סגן ראש העירייה וממלא מקום – מתן בארי ואלי גונן מנהל מתנ’ס קולייר.

240 אזרחים ותיקים תושבי אילת, ילידי שנת 1941 חתמו את שנת 2021 עם הגיעם לגיל 80. כל אחת ואחד מהם זכו לביקור אישי עם ברכה ומתנה. עשרות מתנדבים ביניהם עובדי עירייה, עובדי מס ההכנסה, מרכז צעירים ועוד, פוקדים בימים אלה את בתי החוגגים ומשמחים את לבם. בין אלה שהגיעו לבתי החוגגים היו גם ראש העירייה – אלי לנקרי. בין המתנדבים בלטה במיוחד משפחת נוי, שהגיעה לנפוש באילת וביקשה מבעוד מועד להתנדב במהלך שהותה בעיר. בתיווכה של אמירה אדרי – מנהלת מחלקת התנדבות בעירייה, הגיעה כל המשפחה (35 נפשות) הורים, ילדים ונכדים, ב – 7 רכבים וביחד חילקו שי ל – 21 חוגגים.

זו השנה השלוש עשרה, בה חוגגת העירייה יום הולדת לוותיקי העיר בהגיעם לגיל 80. עד לתחילת מגפת הקורונה כלל האירוע ארוחה לכל החוגגים, שירים וריקודים, שי וכמובן עוגה. בשנתיים האחרונות, בצל מגפת הקורונה ולמען שמירה על בריאותם של אזרחי העיר הוותיקים, זוכים החוגגים לביקור אישי בביתם שכולל ברכה ומתנה. השנה הם קיבלו מגבת רחצה, עוגה, פרחים, איגרת ברכה מראש העירייה ומגנט שכולל טלפונים חיוניים.

את החגיגה הכוללת ביקור אישי כולל שי. את הרעיון, הביצוע וההגעה לבתי החוגגים ארגנה גם השנה, מנהלת המחלקה להתנדבות באגף לשירותים חברתיים בעירייה – אמירה אדרי ביחד עם רכזת המתנדבים רננה עמר. בין אלה שפקדו את בתי החוגגים היו גם השנה סגני ראש העירייה, מנכ”ל העירייה, גזבר העירייה ומזכירת העירייה.

פעולה זו הינה חלק ממגוון מענים, שמעניקה העירייה באמצעות האגף לשירותים חברתיים למען אזרחי העיר הוותיקים. לצד מאות אזרחים ותיקים הפעילים במועדונים החברתיים לגיל הזהב במתנ”סים ובמרכז יום שמפעילה האגודה למען הקשיש, פועלת העירייה להפיג את בדידותם של האזרחים הוותיקים שאינם פעילים במסגרות השונות, בתכנית ייחודית הכוללת מגוון שירותים ופעילויות חברתיות.
בין השירותים המוצעים לאוכלוסייה זו: חיבור למוקדי מצוקה, חיישני נפילה ללא עלות דרך ארגון “יד שרה”, שילוב במועדונים חברתיים בשכונת המגורים, קבוצות למידה מחשב וטלפון נייד, פעילות ספורטיבית בקרבת הבית, תמיכה רגשית, קבוצת פוטותרפיה, מפגשים אישיים עם מתנדבים וסטודנטים, ליווי ותמיכה על ידי בנות שירות לאומי “והדרת” ועוד.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה