חברי ועדת הבריאות בראשות חה"כ אוריאל בוסו ביקרו באילת ובישרו על השלמת תקציב בסך 4 מיליון ש״ח לרכישת מכשור טכנולוגי רפואי

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
חברי ועדת הבריאות בראשות חה"כ אוריאל בוסו ביקרו באילת ובישרו על השלמת תקציב בסך 4 מיליון ש״ח לרכישת מכשור טכנולוגי רפואי כחלק מתקציב ייעודי מוסכם עם משרד הבריאות והאוצר לחיזוק מערכת הבריאות באילת.
רונית זילברשטיין
02/07/2023 | 16:42

חברי ועדת הבריאות בראשות חה"כ אוריאל בוסו ביקרו באילת ובישרו על השלמת תקציב בסך 4 מיליון ש״ח לרכישת מכשור טכנולוגי רפואי כחלק מתקציב ייעודי מוסכם עם משרד הבריאות והאוצר לחיזוק מערכת הבריאות באילת.
במסגרת ביקורם סיירו חברי הוועדה, ביניהם חה"כ חילי טרופר ונציגי הוועדה ממשרדי הבריאות והאוצר, בבית החולים "יוספטל", במכון להתפתחות הילד ובמרכז לבריאות הנפש. עוד ביקרו חברי הוועדה בגן "עוז" לחינוך מיוחד, בקריה האקדמית החדשה בה יילמדו מכינה לרפואה ולימודים פארארפואיים וקיימו דיון מקצועי עם ראש העירייה וגורמי המקצוע.

בטרם הדיון ביקרו חברי הוועדה גם במוסדות רפואיים בעיר. בבית חולים "יוספטל" ביקרו חברי הועדה במבנה החדש של מרפאה יועצת ומרפאות החוץ, שנותנים מענה לתושבי אילת והסביבה, ביניהם מכון שמע ומכון גסטרוסקופיה החדש והמתקדם. חברי הוועדה קיבלו סקירה ממנהלת בית החולים – ד"ר רויטל בר אושר על השירותים החדשים שנפתחו בשנים האחרונות ואלה שעתידים להיבנות ועל המאמצים שנעשים להנגשת שירותי הרפואה וגיוס רופאים וצוותים רפואיים.

ד״ר רויטל בר אושר סקרה את חשיבות המשך פעילות מסוק הפינוי של בית החולים והחדר האקוטי לנפגעות תקיפה מינית וסיפרה על פעילות המכון האונקולוגי החדש, מכשיר CT חדש והמתקדם, ניידת MRI, התפתחות רפואה היפרברית (תא לחץ), ועוד שירותים רפואיים חדשים. עוד עודכנו חברי הוועדה לגבי עבודות המתבצעות בעת הזו לבניית מבנה ממוגן שיכלול חדרי ניתוח חדשים, חדר ניתוח היברידי, חדרי לידה חדשים כולל חדר מיון נשים ומכון דיאליזה עם 22 עמדות. עוד ייבנה בקרוב האנגר שישמש את המסוק הפועל קבוע בבית החולים ומאפשר פינוי מהיר לבית חולים מחוץ לעיר.

עוד במסגרת הביקור, הגיעו נציגי הוועדה יחד עם ראש העירייה לביקור בגן עוז, גן תקשורת בו מפעילה ״אותי- עמותה ישראלית לאוטיזם״ את טיפולי הבריאות המקדמים. במסגרת הסיור פגשו חברי הוועדה את הצוות המקצועי בגן, וכן את מנכ"לית העמותה, עו"ד ציפי נגלאדשלטיין ואת עו״ס פסיכותרפיסטית מיכל גרשוני, מנהלת יחידת אילת בעמותת ״אותי״. חברי הוועדה שמעו על חשיבותם של טיפולי הבריאות המקדמים עבור ילדים עם אוטיזם והיותם חלון ההזדמנויות הטיפולי במיוחד בגיל הרך. מנכ"לית אותי ציינה כי עמותת אותי דואגת להנגשת טיפולים לפריפריה מזה שנים וכי על משרד הבריאות לקחת על עצמו אפשרות להענקת טיפולים לילדי אילת כמו לילדי המרכז ולממן את עלות הבאת המטפלים לאילת.

בפתח הדיון הציג ראש העירייה – אלי לנקרי את האתגרים, החוסרים והמצוקות אליהם נחשפו חברי הוועדה במהלך הביקור, ביניהם: הקמת מיון ילדים בבית החולים, הגדלת שירותי רפואה מומחים ומענים בתחום בריאות הנפש, הרחבת שירותי הרפואה בבית החולים כולל המשך תקצוב המסוק, דיאליזה, תיירות מרפא ועוד.
ראש העירייה הדגיש, כי אתגר הבריאות הוא אחד האתגרים הגדולים ביותר של אילת כעיר המשרתת 70,000 תושבים ועוד כ – 3 מיליון נופשים בשנה. ראוי לציין, כי במסגרת המאמצים העירוניים, זכתה העיר אילת בתקציב חסר תקדים של 150 מיליון ₪ כחלק מהחלטת הממשלה לקידום אילת, באמצעותם נבנו מחלקות חדשות, הוצב מסוק רפואי קבוע, הובאו רופאים ומכשירים מתקדמים, ובעת הזו נבנה מבנה נוסף לבית החולים. לצד אלה הבהיר ראש העירייה, כי עדיין נדרשים שירותים נוספים רבים כמו מיון ילדים, פגיה, מחלקת קרדיולוגיה, צינטורים, אונקולוגיה, מענים בתחומי בריאות הנפש ועוד. עוד ציין ראש העירייה את החשיבות בשיתוף פעולה בין כל קופות החולים. ״המטרה היא להביא למינימום את הצורך של תושבי אילת לקבל שירותים ומענים רפואיים מחוץ לעיר" אמר ראש העירייה והוסיף: ״לתושבי אילת מגיעים שירותים כמו לכל אזרח במדינת ישראל״.

בדיון השתתפו סגנית ראש העיר ויו״ר ועדת הבריאות העירונית, עו״ד סימה נמיר שליוותה את הסיור יחד עם ראש העירייה, סגן ראש העירייה – סטס דינקין, ראשי המועצה חבל אילות וערבה תיכונה, מנהלת בית החולים ״יוספטל״, מנהלת לשכת הבריאות באילת ומנהלי קופות החולים. במהלך הדיון שמעו חברי הוועדה את מנהלי קופות החולים וגם נציגים מקרב תושבי העיר שדיברו על המצוקות. עדי שאיבדה את אחיה דיברה על המצוקות בתחום בריאות הנפש וציינה את החובה בהקמת בית מאזן ומרכז לאשפוז יום. הודיה אם לילד שנולד פג דיברה על החוסר בפגיה ועל הצורך במיון וטיפול נמרץ ילדים. נציגת עמותת ״אותי״ לאוטיזם דיברה גם היא על האתגרים בשל הריחוק והבידוד של העיר וציינה את החשיבות בטיפול כבר בגיל הרך.

בדיון עלה הצורך באנשי מקצוע פארארפואיים. במסגרת זו סיירו חברי הוועדה בקריה האקדמית שהקימה העירייה בה ישתלבו מוסדות אקדמיים, שילמדו את המקצועות החסרים בעיר כולל מכינת "מדיקל דוקטור" ללימודי רפואה באילת, שתתחיל השנה באילת. המכינה הינה חלק מהתכנית להקמת פקולטה בינלאומית לרפואה בשיתוף אוניברסיטאות מחו"ל ובית חולים "יוספטל" מקבוצת הכללית, שיקבל מעמד אקדמי וישמש את הסטודנטים ללמידה קלינית ובכך ניתן יהיה להרחיב את המענים הרפואיים בעיר.

יו״ר הוועדה – חה״כ אוריאל בוסו אמר: ״ללא ספק צריך להתייחס לאילת באופן שונה. תושבי אילת המשלמים מס בריאות כמו כל אזרחי מדינת ישראל זכאים לכל השירותים הרפואיים״. חה״כ חילי טרופר אמר כי ישנם חוסרים בכל מערכות הבריאות אך ברור לכל, כי יש לפעול קודם באילת משום ריחוקה ובידודה.

במעמד הביקור בישר היו״ר על השלמת תקציב בסך 4 מיליון ש״ח לרכישת מיכשור טכנולוגי רפואי בעדיפות לMRIכחלק מתקציב ייעודי מוסכם עם משרד הבריאות והאוצר לחיזוק מערכת הבריאות.

שתפו ב:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

תגיות
אגף התנועה במשטרת ישראל (24) אילת (1245) אלי לנקרי (48) אלי לנקרי ראש עיריית אילת (129) בית חולים יוספטל (50) דוברת משטרת מרחב אילת, פקד אפרת אקלר (63) דר' דרורי גניאל (59) המועצה האזורית חבל אילות (26) המועצה האזורית ערבה תיכונה (26) המשרד להגנת הסביבה (30) חבל אילות (41) חרבות ברזל (44) יוסי חן – מנכ"ל תאגיד התיירות העירוני (28) כביש 12 (26) כביש 40 (54) כביש 90 (125) כביש הערבה (121) כיבוי אש (18) כיבוי אש אילת (85) מאיר יצחק הלוי (161) מאיר צור, ראש מועצה אזורית הערבה התיכונה (19) מד"א אילת (26) מד"א נגב (39) מינהל החינוך אילת (33) מירי קופיטו (26) מלונאות, תיירות (20) מעבר הגבול ע״ש מנחם בגין (טאבה) (21) מפקד משטרת מרחב אילת, נצ״מ משה פינצי (20) מפרץ אילת (76) משטרת אילת (264) משטרת ישראל (255) משרד התיירות (34) נגיף הקורונה (77) עיריית אילת (406) ערבה תיכונה (93) פיקוד העורף (20) פרקליטות מחוז דרום (פלילי) (21) ראש עיריית אילת, אלי לנקרי (37) רונית זילברשטיין (107) רשות הטבע והגנים (43) רשות שדות התעופה (35) שדה התעופה ע"ש אילן ואסף רמון (41) שדה תעופה החדש "רמון" (25) תאגיד התיירות (32) תאגיד עירוני לתיירות אילת (33)